Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

В ЄС оцінили здатність Тихановської до керівництва

Автор:

|

Вересень 23, 2020

|

Рубрика:

В ЄС оцінили здатність Тихановської до керівництва
Світлана Тихановська

Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції, демонструє здатність до справжнього керівництва. Про це заявив Жозеп Боррель, віцепрезидент Європейської комісії, після її неформального сніданку з членами Ради Європейського Союзу (ЄС) зі закордонних справ.
Опозиціонерка подала звіт про події в Білорусі, а учасники зустрічі висловили підтримку їй та її прихильникам. «Ми вражені мужністю білоруського народу, особливо білоруської жінки, яка демонструє здатність до справжнього керівництва», — наголосив головний дипломат ЄС.
За його словами, ЄС продовжить підтримувати всеосяжний національний діалог і право білоруського народу на вільні та чесні вибори. «І це не можна розглядати як втручання у внутрішні справи», — зазначив п. Боррель.
Про підтримку лідера білоруської опозиції заявив і Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви. «Ми провели зустріч зі Світланою Тихановською, вона повторила, чого очікує від Євросоюзу», — сказав він і додав, що дії ЄС будуть виражені не лише в санкціях, а й у підтримці громадянського суспільства та свободи засобів масової інформації. На думку п. Лінкявічюса, у білоруської влади немає морального права говорити від імені народу, вирішувати щось, підписуватися під тим, що чинний президент імовірно планує робити.
Пекка Хаавісто, міністр закордонних справ Фінляндії, також висловив підтримку п. Тихановській. «У нас була чудова зустріч з лідеркою опозиції, з якою я раніше зустрічався у Вільнюсі. Важливо, що ми шукаємо шляхи підтримки мирних демонстрацій і опозиції, а також вільних і чесних виборів у майбутньому в Білорусі», — заявив він.
Своєю чергою, Богдан Ауреску, міністр закордонних справ Румунії, висловив удячність білоруському народу, який відстоює свої права, незважаючи ні на що. Підтримку білоруській опозиції також Хайко Маас та Александр Шалленберґ, керівники зовнішньополітичних відомств Німеччини й Австрії відповідно.
Серед головних пунктів порядку денного Ради ЄС зі закордонних справ була ситуація в Білорусі, а в розділі поточних справ міністри обговорили міжнародні наслідки «справи Навального».
Як повідомляв «Міст», через викрадення білоруської опозиціонерки Колесникової хочуть порушити кримінальну справу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply