Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Уряд просять позбавити мера Торонто розширених повноважень

Автор:

|

Грудень 27, 2022

|

Рубрика:

Уряд просять позбавити мера Торонто розширених повноважень
Джон Торі

Міська рада Торонто просить Даґа Форда, прем’єр-міністра Онтаріо, скасувати законопроєкт, який наділяє мера Джона Торі розширеними повноваженнями, тобто так званими повноваженнями сильного мера. «Гадаю, що для нас як окремих осіб, так і лідерів нашого суспільства важливо протистояти зловживанню владою», — заявила Ембер Морлі, представниця Етобіко-Лейкшор. — Цьому законопроєкту не має місця ні в місті Торонто, ні в будь-якій сучасній демократії у світі».
У відповідь провінційний уряд заявив, що мери Торонто й Оттави потребують розширення повноважень, що надасть їм можливість обходити бюрократичну тяганину та збудувати більше житла. Розширені повноваження дадуть меру можливість схвалювати підзаконні акти за підтримки всього восьми з 25 членів міської ради. Повноваження можуть бути використані для прийняття підзаконних актів щодо будівництва житла, транзитно-орієнтованого розвитку або інфраструктури.
Законопроєкт № 39 пройшов третє читання й уже отримав королівську санкцію, але досі не ухвалений як закон. Очікується, що це станеться наприкінці року. Це означає, що п. Торі ще може використовувати розширені повноваження. Рада також прийняла клопотання Джоша Метлоу з проханням до п. Торі та майбутніх мерів Торонто не використовувати будь-які повноваження, що дозволяють їм приймати рішення за підтримки менш ніж половини ради.
Стів Кларк, представник міністра у муніципальних справах Онтаріо, вважає, що провінція перебуває у житловій кризі, бо для задоволення попиту бракує будинків. «Ось чому ми прийняли законопроєкт № 39, що дозволяє нашим муніципальним партнерам вжити рішучих дій щодо нашого загального пріоритету будівництва 1,5 млн нових будинків упродовж наступних десяти років», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», у Торонто провели різдвяний концерт.

Ніна Гоголь, Torontovka

About Author

Meest-Online