Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Уперше в історії Франції на лаву підсудних сів експрезидент

Автор:

|

Листопад 24, 2020

|

Рубрика:

Уперше в історії Франції на лаву підсудних сів експрезидент
Ніколя Саркозі

У Парижі розпочався суд над Ніколя Саркозі, колишнім президентом Франції, котрого звинувачують у корупції та зловживанні впливом. 65-річного чоловіка звинувачують у тому, що він нібито намагався підкупити суддю в обмін на інформацію про розслідування фінансування його партії. Разом із п. Саркозі у справі проходить його адвокат Тьєррі Герцог і колишній суддя Жілбер Азібер.
Колишній президент усі звинувачення відкидає й обіцяє бути «войовничим» перед Паризьким кримінальним судом. Судовий розгляд запланований до 10 грудня, але ці плани можуть скоригувати через коронавірус. 73-річний Азіберт вже попросив відкласти слухання з медичних причин.
Наколя Саркозі, котрий очолював Францію у 2007-2012 рр., став першим експрезидентом у сучасній історії країни, котрий опинився на лаві підсудних. До нього судили лише колишнього президента Жака Ширака (і засудили 2011-го за фіктивне працевлаштування в Парижі), але він ніколи не виступав перед суддями через стан здоров’я.
Це вже четверта справа щодо Ніколя Саркозі. 16 жовтня йому висунули звинувачення в участі у «злочинній групі» щодо підозри у фінансуванні його передвиборчої кампанії з Лівії 2007 року. Крім того, між 17 березня та 15 квітня 2021-го має відбутися судовий розгляд щодо нелегального фінансування виборчої кампанії 2012 року, у якій показники витрат нібито були занижені.
Як повідомляв «Міст», Ніколя Саркозі ховався в барі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply