Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Українці евакуювали з Кабула канадських тлумачів

Автор:

|

Вересень 05, 2021

|

Рубрика:

Українці евакуювали з Кабула канадських тлумачів
Аеропорт у Кабулі

Українські військові, які дислокувалися в аеропорту Кабула, провели сміливу операцію з евакуації афганських перекладачів, які працювали з військовослужбовцями Канади. Рятувальну операцію провели вранці 27 серпня, через день після того, як останній канадський евакуаційний літак вилетів із Афганістану, і за кілька годин після теракту біля воріт Міжнародного летовища ім. Хаміда Карзая. Тоді загинули не менше 90 осіб, у т. ч. 13 американських морських піхотинців. Після цього нападу Сполучені Штати заявили, що в аеропорт дозволять в’їзд лише іноземним громадянам, але не афганцям, які мають візу.
Попри це обмеження, а також зростаючі ризики для сил коаліції напередодні запланованого виведення останніх сил США 31 серпня, українські військові пішки вийшли в місто, щоб супроводжувати на аеродром два мікроавтобуси з тлумачами, які прямували до Канади, й їхні сім’ями, загалом 19 осіб.
У солдатів були світлини номерних знаків мікроавтобусів, вони оточили та супроводжували транспортні засоби протягом останніх 600 м до летовища. Дві попередні спроби, сплановані канадськими військовими до вильоту з аеропорту Кабула, не дали результатів, як і ще одна спроба, організована США. Ці операції спиралися на те, що афганці й їхні родини зможуть дістатися до певних пунктів зустрічі біля брами аеропорту, що виявилося неможливим на тлі пануючого в Кабулі хаосу. «Українська операція була успішною там, де провалилися інші, бо українські військові перекинули в місто спецназівців пішки, щоб провести рятувальні операції. Евакуйовані заявили, що були вражені тим, що українські військові пішли на ризик, щоб врятувати їх, чого не зробили канадські та американські сили», — пише видання The Glob & Mail.
Як повідомляв «Міст», «Талібан» завдав ударів по провінції Панджшер.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

До слова
На екстреному віртуальному саміті G7 24 серпня Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, запропонував запровадити санкції проти Афганістану. Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, заявив, що його уряд підтримує цю ініціативу. А Марко Мендічіно, міністр у справах імміґрації, біженців і громадянства Канади, оголосив про план прийняти тисячі афганських біженців, які були евакуйовані американськими військовослужбовцями. Він підтвердив, що минулого тижня Канада евакуювала з Афганістану близько 3,7 тис. осіб і зараз вони перебувають на стадії підтвердження свого статусу біженця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply