Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Український капітан врятував від смерті 27 міґрантів і застряг у морі

Автор:

|

Вересень 14, 2020

|

Рубрика:

Український капітан врятував від смерті 27 міґрантів і застряг у морі
Володимир Єрошкін

Танкер Maersk Etienne місяць тому покинув Геную без вантажу і вирушив до Тунісу. Згодом капітан отримав повідомлення від рятувально-координаційного центру на Мальті. Як з’ясувалося, човен, який 2 серпня відплив від берегів Лівії з 27 міґрантами, надіслав сигнал лиха. «За правилами, після цього необхідно зв’язатися з іншим найближчим судном. Але ми не змогли встановити контакт. Після цього отримали чітку вказівку від рятувально-координаційного центру змінити маршрут і вирушити до місця, звідки отримали сигнал SOS», — розповів Володимир Єрошкін, український капітан судна.
Приблизно за годину екіпаж побачив маленький дерев’яний човен, пофарбований у синій колір. На ньому перебували 27 міґрантів, серед яких була вагітна жінка та дитина. Спершу судно захистило його човен від вітру та хвиль. Однак, коли туди почала набиратися вода, міґрантів перемістили на танкер.
Після цього жоден з портів Європейського Союзу не надав дозвіл танкеру пришвартуватися. «Ми стоїмо на рейді. Зараз у нас немає порту призначення. Ніхто не погоджується прийняти цих людей», — поділився капітан.
Ситуація на танкері критична, адже він не призначений для перевезення пасажирів, а екіпаж не брав участі у рятувальних операціях. Також у команді немає людей, котрі можуть надати кваліфіковану медичну допомогу. «Щодня люди дужче відчувають розпач. Ми робимо все, що можемо, щоб гарантувати безпеку і санітарно-гігієнічні умови», — зазначив Володимир Єрошкін. Один із міґрантів пригрозив порішити себе, а троє людей кинулися в море. Екіпаж зміг їх урятувати.
Як повідомляв «Міст», із Одеси нарешті прибрали затонулий танкер Delfi.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply