Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Україна та Білорусь вступили в торгову війну

Автор:

|

Лютий 18, 2022

|

Рубрика:

Україна та Білорусь вступили в торгову війну
Олександр Лукашенко

Україна обмежила транзит своєю територією для білоруських калійних добрив, таким чином приєднавшись до західних санкцій проти режиму Олександра Лукашенка. Обмеження стосуються продукції підприємств «Білоруський калій» і «Білоруська калійна компанія». Їх залізницею доправляли до Словаччини, Угорщини, Австрії, Польщі, Чехії, Румунії, країн Співдружності Незалежних Держав та Балтії. Торік «Укрзалізниця» перевезла 693 тис. т білоруських добрив, із них 270 тис. т — для українських підприємств.
У відповідь Білорусь заборонила залізничний транзит своєю територією литовських добрив і нафтопродуктів до України. Тож постачальники розробляють нові маршрути через Польщу, Латвію та Росію. «Ми обговорюємо, як вигідніше. Але в будь-якому випадку транспортування здорожчає, — прогнозує Римантас Просцявічюс, голова заводу «Ліфоса», який щороку експортував на український ринок майже 150 тис. т добрив. — При достачання через Латвію 1 т продукції подорожчає на 20 EUR, через Польщу — на 40 EUR. Під час транспортування автотранспортом ціна зросте на 80-90 EUR за 1 т».
Однак експерт Олександр Охріменко, вважає, суперечки з Білоруссю не матимуть значного впливу на економіку України: «Обмеження транзиту добрив більше вплине на економіку Білорусі, бо в них зник останній ринок збуту. Вони не мають права продавати добрива на території Росії, з Європою теж виникли проблеми. Лукашенко дратується через цю ситуацію. А в нас є власні добрива, можемо їх купувати і в Європейському Союзі. Там якість вища. А ціни на пальне зростуть і з інших причин. У світі здорожчала нафта. Відтак через брак литовського палива катастрофи не буде».
Як повідомляв «Міст», білоруські силовики допомогли групі нелегалів прорватися до Польщі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply