Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Учені виділили десять підтипів коронавірусу

Автор:

|

Квітень 30, 2020

|

Рубрика:

Учені виділили десять підтипів коронавірусу

Науковці з Національного інституту біомедичної геноміки Індії виявили, що коронавірус SARS-CoV-2 має десять підтипів. За чотири місяці вони мутували від материнського вірусу О. Тип О фахівці назвали основним видом коронавірусу, поширеного в китайському місті Ухань. З усіх десятьох підтипів тип А2А виявився найдужчим. Він ефективно і в великих кількостях проникав у легені людини, що сприяло миттєвому зараженню пацієнта та поширенню інфекції. В результаті цього, за словами дослідників, Covid-19 швидко поширився практично по всіх континентах планети.
Вченим вдалося виділити домінуючий підтип вірусу на основі аналізу загальнодоступної бібліотеки GISAID. У ній містилися послідовності РНК із 3,6 тис. коронавірусів, зібраних у 55 країнах у період із грудня 2019-го по квітень 2020 року.
Науковці помітили, що вірусні частинки А2А проникали в горло пацієнта, звідки потрапляли в легені. Завдяки мутації вірус змінив ключовий компонент білка, необхідного для зв’язку з клітинами легенів, що дозволяло йому швидко облаштуватися в організмі носія. Саме А2А знайшли в 47,5 % зразків, отриманих від хворих в Індії людей, при цьому значна частина інфікованих за межі країни не виїжджала.
Вибірка вчених була вкрай мала, позаяк ґрунтувалася всього на 35 пробах. Однак дослідження, так чи інакше, може допомогти зрозуміти шлях поширення коронавірусу, залежність випадків зараження від етнічного складу хворих і розробити вакцину проти Covid-19.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply