Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Убивство курдів обернулося масовими заворушеннями

Автор:

|

Грудень 25, 2022

|

Рубрика:

Убивство курдів обернулося масовими заворушеннями
На паризьких вулицях

Убивство озброєним чоловіком чотирьох людей у курдському культурному центрі та сусідньому курдському кафе в центрі Парижа сколихнуло курдську діаспору у французькій столиці та викликало сутички між розлюченими курдами та поліцією.
Троє загиблих курдів померли на місці нападу. Ще троє отримали поранення, один із них — несумісні з життям. Очевидець розповів, що спершу почув постріли, а потім вигуки зсередини перукарні навпроти культурного центру. Він додав, що перехожі вгамували стрільця, коли той перезаряджався. «Це може шокувати когось, хто ніколи в житті не хвилювався. Але ми виросли під загрозою зброї та бомб, таким є життя для нас, курдів», — зазначив він.
Свою чергою, лідери курдів закликали до кращого захисту своєї спільноти, нагадавши про резонансні вбивства трьох курдських жінок десять років тому.
Александра Кордебард, мериня паризького району, заявила, стрілянина стала жахливою драмою. «Курди, де б вони не жили, повинні мати можливість жити в мирі та безпеці. Зараз, як ніколи, Париж поруч із ними в ці темні часи», — заявила Анн Ідальго, мериня Парижу.
Попри такі заяви через кілька годин після масового вбивства у французькій столиці спалахнули сутички, під час яких члени курдської громади вигукували гасла проти турецького уряду. Щоб розігнати розбурханий натовп, поліція застосувала сльозогінний газ. У відповідь протестувальники підпалили кілька сміттєвих баків, жбурляли в правоохоронців каміння, перевертали столики у вуличних кафе.
Згодом стало відомо, що поліція встановила особу підозрюваного. Це 69-річний жителя Парижа, який раніше був ув’язнений за напад на міґрантів, які жили в наметах, і звільнений на початку цього місяця. Слідчі розглядають можливий расистський мотив стрілянини. Джеральд Дарманін, міністр внутрішніх справ Франції, заявив, що підозрюваний явно мав своєю ціллю іноземців, діяв самостійно і не був пов’язаний з будь-якими крайніми правими чи іншими радикальними рухами. Відкрили кримінальне провадження за статтею про вбивство, ненавмисне вбивство та насильство за обтяжливих обставин.
Як повідомляв «Міст», Швеція видала Туреччині члена курдської партії.

About Author

Meest-Online