Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

У в’язниці помер «аферист століття»

Автор:

|

Квітень 15, 2021

|

Рубрика:

У в’язниці помер «аферист століття»
Бернард Медофф

В американській в’язниці помер Бернард Медофф, організатор однієї з найбільших в історії фінансових пірамід. Смерть настала від природних причин у лікарняному блоці буцегарні. Торік адвокати добивалися його звільнення, посилаючись на важку хворобу нирок та інші хронічні захворювання, проте клопотання відхилили.
Афериста заарештували у грудні 2008-го. Через три місяці він визнав, що впродовж майже двох десятиліть дурив інвесторів і регуляторів. В результаті діяльності фонду Bernard L. Madoff Investment Securities постраждали близько 3 млн осіб по всьому світу. Через фінансову піраміду вони втратили загалом 64,8 млрд USD.
Компанія Медоффа не здійснювала ніяких угод, а просто переказувала всі кошти на свій банківський рахунок, видаючи з нього кошти на вимогу клієнтів у вигляді «прибутку». Піраміда завалилася після того, як інвестори, налякані кредитною кризою, спробували одночасно вивести з неї близько 7 млрд USD, яких у пройдисвіта не було.
До переліку ошуканих клієнтів потрапили не лише заможні американці та знаменитості, але навіть найбільші світові банки — BNP Paribas, HSBC, Credit Agricole, Societe Generale, Natixis, Nomura, Royal Bank of Scotland, UniCredit. Медоффа засудили до 150 років позбавлення волі за махінації з цінними паперами, відмивання грошей, шахрайство і складання неправдивих свідчень.
Як повідомляв «Міст», американського мільярдера Алена Стенфорда за шахрайство засудили до 110 років ув’язнення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply