Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

У Великій Британії повалили пам’ятник

Автор:

|

Червень 08, 2020

|

Рубрика:

У Великій Британії повалили пам’ятник
Акція у Бристолі

У Великій Британії тривають масштабні акції протесту проти расової дискримінації та поліційного свавілля. Незважаючи на діючий карантин, тисячі людей вийшли на вулиці Лондона, Бристоля, Кардіфа, Манчестера, а також інших міст Об’єднаного Королівства. Демонстранти вимагали притягнути до відповідальності винних у смерті афроамериканця Джорджа Флойда.
Загалом акції були мирні, проте ввечері 7 червня кілька мітинґарів узялися нападати на правоохоронців і кидати в них скляні пляшки та факели. У Бристолі учасники протестів звалили Едварду Колстону, пам’ятник підприємцю XVII ст., і скинули його в бухту. Йому пригадали торгівлю рабами.
У Лондоні учасники демонстрації спаплюжили пам’ятник Вінстону Черчиллю, прем’єру Об’єднаного Королівства у 1940-1945 і 1951-1955 рр. Вандали за допомогою балончика з фарбою закреслили прізвище колишнього глави уряду Її Величності на табличці та залишили там напис «був расистом».
За даними поліції Лондона, під час протестів постраждали більше 20 правоохоронців, 12 порушників порядку заарештували. У районі Вестмінстер, розташованому в центрі британської столиці, до шостої ранку запровадили комендантську годину.
Як повідомляв «Міст», поліція затримала в американському Міннеаполісі водія, котрий в’їхав у натовп, але відпустила його без висунення обвинувачення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply