Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

У словацькому парламенті прапор України облили водою

Автор:

|

Лютий 10, 2022

|

Рубрика:

У словацькому парламенті прапор України облили водою
Наруга над прапором України

Андрей Медвецький, депутат парламенту Словаччини, вилив на прапор України воду під час засідання законодавчого органу, на якому планували затвердити оборонну угоду зі США. Вона, зокрема, передбачає дозвіл Збройним силам США використовувати військові летовища Малацьки-Кучина та Сляч або інші узгоджені об’єкти та приміщення. Словаччина має надавати їх без орендної плати. Угода має діяти впродовж десяти років. Опозиція вважає цю угоду можливою втратою суверенітету.
Депутати від політичних сил SMER, Hlas і «Народної партії Наша Словаччина» постійно зривали засідання і не давали виступати іншим народним обранцям. Згодом Петер Крупа й Андрей Медвецький, депутати від ультраправої «Народної партії Наша Словаччина» заблокували трибуну і розтягнули перед мікрофоном словацький прапор. Натомість Яна Циганікова та Мирослав Жіяк, представники партії «Свобода та солідарність» розтягнули перед трибуною український прапор. Після цього депутат Медвецький схопив пляшку води й узявся обливати прапор України, а потім і депутатів, які його тримали. Спікер був змушений оголосити перерву у засіданні.
Ситуацію прокоментував Іван Корчок, міністр закордонних справ Словаччини, який якраз перебував в Україні з офіційним візитом. За його словами, угода зі США — це не тільки про безпеку Словаччини, а й про намагання завадити радикалам за підтримки опозиційних партій розвернути зовнішньополітичний напрямок країни. «Кілька тижнів істерії та залякування людей через оборонний договір зі США перетворилися на повстання опозиції та радикалів у парламенті. Насправді важко визначити різницю між ними. Мені прикро і ще більше соромно, що це сталося під час моїх перемовин у Києві. Просимо вибачення дипломатичним шляхом», — зазначив він. До слова, згідно з нещодавнім опитуванням, 44 % словаків вважають, що саме НАТО відповідає за зростання напруженості в Україні, і лише 34 % вважають, що винна Росія.
Як повідомляв «Міст», до Києва навідався прем’єр-міністр Словаччини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply