Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Швеції заарештували росіян

Автор:

|

Листопад 29, 2022

|

Рубрика:

У Швеції заарештували росіян
Сергій Скворцов та Олена Кулькова

У затриманого у Швеції російського подружжя, яких підозрюють у шпигунстві, є квартира в одному будинку з офіцерами Головного розвідувального управління (ГРУ) Російської Федерації (РФ). Про це повідомив Еліот Гіґінс, засновник Bellingcat.
Чоловік, дружина та ще один з членів сім’ї були зареєстровані як власники квартири у жовтні 1999 року, розташованої за адресою вул. Зорге, 36 у Москві. Невідомо, чи проживали вони коли-небудь у цій квартирі, оскільки незабаром після цього подружжя переїхало до Швеції.
Номер квартири заарештованої у Швеції пари — 282, а далі коридором — квартира 288, в якій мешкає Денис Сергєєв, третій підозрюваний в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки в британському Солсбері. Він подорожував під іменем Сергій Федотов.
У цьому будинку також мешкає генерал-майор Андрій Авер’янов, керівник частини 29155 ГРУ, підпільної диверсійної групи, яка стоїть за численними вибухами й отруєннями, в т. ч. отруєння Скрипаля та болгарського торговця зброєю Омеляна Гебрева.
Стало відомим імена затриманих — Сергій Скворцов та Олена Кулькова. Подружжя володіло низкою компаній у Швеції, у т. ч. такими, що займалися судновим та авіаційним обладнанням, комп’ютерами та ІТ-послугами, розробкою програм і фінансуванням комерційних проєктів.
Упродовж кількох років одну з цих компаній фактично контролював відставний полковник ГРУ через компанію, зареєстровану на Кіпрі. Однією з осіб, зареєстрованих як власниця квартири на вул. Зорге, була донька Кулькової. Вона входить до правління шведської компанії разом із затриманим Скворцовим і ділила помешкання зі сином одного з колишніх керівників шведської військової розвідки.
Як повідомляв «Міст», групу військових у Болгарії звинуватили у шпигунстві для РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply