Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У Швеції розкрили вбивство Улофа Пальме

Автор:

|

Червень 11, 2020

|

Рубрика:

У Швеції розкрили вбивство Улофа Пальме
Улоф Пальме

У Швеції оголосили результати розслідування убивства прем’єр-міністра Улофа Пальме, якого застрелили на вулиці 34 роки тому. Про це заявив Крістер Петерссон, головний прокурор Стокгольма.
Главу уряду застрелили 28 лютого 1986-го, після того, як він і його дружина Лісбет вийшли з кінотеатру в Стокгольмі. Під час нападу її поранили і пізніше упізнала стрільця — злочинця Крістера Петтерссона (за дивним збігом обставин майже ідентичне ім’я має прокурор у цій справі). Його засудили за вбивство прем’єра, проте пізніше вирок скасували, а вбивство залишалося нерозгаданою таємницею.
Тепер прокурор оголосив, що вбивство скоїв Стіґ Енґстрьом. Він працював у страховій компанії Skandia неподалік від місця вбивства, його допитували як свідка у перші дні слідства. Але як потенційного підозрюваного почали розглядати лише кілька років тому.
Енґстрьом скоїв самогубство 2000 року, а це означає, що йому не можуть висунути звинувачення. Є гіпотеза, що Енґстрьом вбив Пальме через ліві погляди прем’єр-міністра. Зокрема, брехав про моменти після вбивства, навіть стверджуючи, що намагався реанімувати Пальме. Згодом з’ясувалося, що він проходив навчання зі зброєю. «Оскільки Стіґ Енґстрьом помер, я не можу пред’являти звинувачення і не проводитиму допитів. Тому вирішу закрити попереднє розслідування», — заявив прокурор.
Швеція поновила розслідування вбивства Улофа Пальме 2016-го. Очолив нове розслідування Крістер Петерссон. Він понад 20 літ займається розслідуванням гучних справ, в тому числі вбивства 2003 року Анни Лінд, міністерку закордонних справ Швеції, котру зарізали в універмазі.
Попередній підозрюваний у справі про вбивство прем’єра Петтерссон був дрібним злочинцем і наркоманом. За кілька місяців апеляційний суд звільнив його, відхиливши докази прокуратури. Петтерссон помер 2004-го і за даними шведських медіа, перед останньою сповіддю він зізнався у вбивстві.
Як повідомляв «Міст», прокуратура Швеції відновила справу проти Джуліана Ассанжа.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply