Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

У Сербії бунт проти брехні та комендантської години

Автор:

|

Липень 10, 2020

|

Рубрика:

У Сербії бунт проти брехні та комендантської години
Протести у Сербії

У столиці Сербії відбулися сутички мітинґарів із поліцією через комендантську годину, запроваджену в рамках боротьби з пандемією. Олександр Вучич, президент Сербії, у причетності до безладів звинуватив іноземні спецслужби. Він також пообіцяв відмовитися від комендантської години, але протестувальники зажадали відставки глави держави, бо «невдоволені його брехнею» заради перемоги на недавніх виборах.
Протести в Белграді почалися після виступу президента по національному телебаченню, в якому він заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу в столиці критична, тому вводять обмеження. У сутичках постраждали щонайменше 60 осіб, у т. ч. 43 поліцейських. 20 учасників протестів затримали. В Європейському Союзі (ЄС) дії правоохоронців розкритикували і заявили про порушення прав людини.
Сербські націоналісти, в тому числі і затриманий у ході заворушень Дамнян Кнежевич із організації «Не зрадимо Косово і Метохію», регулярно звинувачують Вучича та його соратників у намірі офіційно визнати Косово в обмін на перспективи інтеграції в ЄС. Своєю чергою, Небойша Стефанович, міністр внутрішніх справ Сербії, пояснив протести в Белграді спробою захоплення влади тими, хто бажає прийти до керівництва країною без участі у виборах.
Як повідомляв «Міст», юрби мітинґарів у США вимагали скасувати режим самоізоляції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply