Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

У РП скасували позовну давність для комуністичних злочинів

Автор:

|

Липень 20, 2020

|

Рубрика:

У РП скасували позовну давність для комуністичних злочинів
Анджей Дуда

Анджей Дуда, президент Республіки Польща, підписав закон, який скасовує позовну давність за злочини, які скоїли представниками комуністичного режиму. Тепер польські прокурори з Інституту національної пам’яті (ІНП) надалі можуть переслідувати осіб, відповідальних за скоєні у Польщі комуністичні злочини.
Комуністичними злочинами вважають репресії або інші форми порушення прав людини щодо осіб або груп населення, скоєні посадовими особами-представниками комуністичного режиму у 1917-1990 рр., які вважали злочинами згідно з польським законодавством, чинним на момент скоєння цих злочинів.
Зокрема, попередні положення передбачають, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року, вичерпання термінів для злочинів відбувається через 40 років, якщо йдеться про вбивство, воєнний злочин або злочин проти людяності, а також через 30 літ, якщо йдеться про інший комуністичний злочин. За останні не можна було б карати починаючи з 1 серпня ц. р.
Автори законопроєкту послалися на Європейський суд із прав людини. У поясненні до закону зазначили, що він відстоює позицію, за якою «до обов’язків демократично правової держави входить засудження злочинів, вчинених у тоталітарних/авторитарних системах і за них не переслідували з політичних причин».
Для прокурорів ІНП РП переслідування винуватців комуністичних злочинів, як і нацистських злочинів, випливає зі закону про Інститут національної пам’яті. За інформацією слідчого відділу ІНП РП, у Комісії переслідування злочинів проти польського народу наразі відкрили 431 провадження у справах про комуністичні злочини. У понад 300 позовах використовують кваліфікацію «злочин проти людяності», що не підлягає позовній давності.
Як повідомляв «Міст», Анджей Дуда залишився президентом Польщі на другий термін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply