Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

У Польщі збільшується популяція вовків, які стають небезпечними для людей

Автор:

|

Квітень 09, 2021

|

Рубрика:

У Польщі збільшується популяція вовків, які стають небезпечними для людей

Вовків у Польщі охороняють згідно з розпорядженням міністра навколишнього середовища, природних ресурсів та лісового господарства від 2 квітня 1998 року. З того часу їхня популяція постійно зростає і зараз становить до 3 тис. осіб.
Зростання популяції вовків стає відчутним явищем. Тварини частіше підходять до людських поселень і до тих, хто працюють у лісі. Щоправда, Пьотр Отрембський, речник Генерального управління охорони навколишнього середовища, вважає, що вовки ще достатньо полохливі і бояться підходити до людей близько, що вигідно для обох сторін.
Вовки повертаються у ці райони країни, де раніше їх ліквідували. Збільшення популяції хижаків призвело навіть до кількох конфліктів із людьми. Такі конфлікти нещодавно зафіксували у ґміні Бжозув. Хоча правоохоронці й затерігають населення, зокрема, фермерів, щоб мінімізували конфлікти тварин і людей.
На жаль, під час одного з таких конфліктів під Ряшевим довелося застосувати радикальні дії. Тут працювали лісоруби та попри гучну роботу пилок і машин, вовки підійшли до людей надто близько, спостерігаючи за ними.
Фахівці вважають, що причинами такого зближення вовків із людьми могла бути короста у тварин, а також певні психічні зміни у поведінці тварин. Тож видали усну згоду на ліквідацію трьох вовків відповідно до ст. 56 Закону про охорону природи. В одного з підстрелених вовків справді виявили коросту. Зухвалу поведінку вовків вже після відстрілу пояснювали також тим, що вовки були молоді, мали приблизно десять місяців.
Як повідомляв «Міст», вовки підібралися до Києва.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply