Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

У ПАР запропонували легалізувати багатомужество

Автор:

|

Липень 14, 2021

|

Рубрика:

У ПАР запропонували легалізувати багатомужество
Щаслива південноафриканська сім’я

Уряд Південно-Африканської Республіки (ПАР) виніс на обговорення громадськості законопроєкт про легалізацію поліандрії — права жінки бути заміжньою за кількома чоловіками. Ця пропозиція з’явилася в документ під назвою «Зелена книга», вона пов’язана з найбільшим переглядом законів про шлюб із моменту припинення правління білої меншини 1994 року. У документі також пропонують офіційно визнати мусульманські, індуїстські, єврейські та растафаріанські шлюби.
Попри те, що ПАР має одну з найбільш ліберальних конституцій у світі, яка визнає одностатеві шлюби та полігамію для чоловіків, пропозиція про легалізацію поліандрії викликала гостру дискусію в суспільстві. Так, бізнесмен і телеведучий Муса Мселеку, який має чотирьох дружин, є одним з опонентів цієї ініціативи. «Це зруйнує африканську культуру. А як щодо дітей цих людей? Як вони дізнаються про свою ідентичність? Жінка не може взяти на себе роль чоловіка. Це нечувано. Чи буде жінка тепер платити лоболу (викуп за наречену. — Ред.) за чоловіка. Чи очікується, що чоловік візьме її прізвище?» — питав він.
Професор Мачоко зазначив, що поліандрію колись практикувалася в Кенії, Конґо та Ніґерії, і досі практикують у Габоні, там вона дозволена законом. «З приходом християнства і колонізації роль жінки зменшилася. Вони більше не були рівні. Шлюб став одним із інструментів, який використовують для встановлення ієрархії», — вказав він.
За словами науковця, стурбованість із приводу дітей, народжених від поліандричного союзу, має своє коріння в патріархаті. «Питання про дітей — просте запитання. Всі діти, народжені від цього союзу, є дітьми сім’ї», — вважає він.
Як повідомляв «Міст», канадський уряд обіцяє боротися з полігамією серед міґрантів.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply