Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

У ПАР помер борець із апартеїдом

Автор:

|

Грудень 29, 2021

|

Рубрика:

У ПАР помер борець із апартеїдом
Десмонд Туту

Десмонд Туту, лавреат Нобелівської премії миру, помер у віці 90 років. Про це повідомив Сиріл Рамафоса, президент південноафриканської Республіки (ПАР). «Архієпископ був патріотом, якому не було рівних, прициповим і прагматичним лідером. Людина надзвичайного інтелекту, чесності та непереможності проти сил апартеїду, він також був чутливим і вразливим у своєму співчутті до тих, хто зазнав утисків, несправедливості та насильства під час апартеїду, а також пригноблених і пригнічених людей у всьому світі», — зазначив він.
У своїй заяві п. Рамафоса наголосив, що ця смерть — «ще один сумний розділ у прощанні нашої нації з поколінням видатних південноафриканців, які заповідали нам звільнену Південну Африку».
Десмонд Туту був одним із найвідоміших борців з апартеїдом — політикою расової дискримінації, яку впродовж десятиліть провадила влада ПАР. 1984-го він отримав Нобелівську премію миру за боротьбу з правлінням білої меншини у своїй країні. Саме він вигадав і популяризував термін «Веселкова нація». Цей термін описував ПАР після падіння апартеїду та перших демократичних виборів у країні 1994 року, в результаті яких першим чорним президентом країни став Нельсон Мандела.
Навіть після падіння режиму апартеїду, о. Туту не припиняв боротися з несправедливістю і недоліками в Південній Африці — критикував кумівство, корупцію, ставив під сумнів великі розміри зарплат чиновників. 1996-го він звільнив посаду архієпископа й очолив Комісію правди та примирення, яка займалася розслідуваннями злочинів, вчинених із політичних мотивів у період апартеїду.
1997 року у владики діагностували рак простати, він пройшов лікування, але з того часу все рідше виступав публічно. Чи не востаннє його бачили на публіці у травні ц. р. Священник покидав лікарню після щеплення від Covid-19 на інвалідному візку.
Як повідомляв «Міст», у Південній Африці випав сніг.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply