Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Нью-Йорку хочуть демонтувати пам’ятник Рузвельту

Автор:

|

Червень 23, 2020

|

Рубрика:

У Нью-Йорку хочуть демонтувати пам’ятник Рузвельту
Пам’ятник Теодору Рузвельту

У Нью-Йорку вирішили прибрати пам’ятник 26-му президенту США. Причина — знову расова. Скульптурну композицію з Теодором Рузвельтом створили 1940-го і встановлена біля входу до Американського музею природознавства. Вона зображує президента на коні, а поруч з ним стоять представник корінного населення Америки і виходець із Африки.
Еллен Фаттер, президентка музею, повідомила, що композиційне рішення пам’ятника в сучасному суспільстві часто сприймають як символ расизму та колоніалізму. До особистості Рузвельта у музею претензій немає. А ось до «ієрархічної композиції» самого пам’ятника є. Вона натякає на расову нерівність у США.
Рішення демонтувати пам’ятник схвалив Білл де Блазіо, мер Нью-Йорка, і Теодор Рузвельт IV, правнук президента, котрий наголосив, що кінна статуя ніяк не відображає суть спадщини його предка. Натомість Дональд Трамп різко виступив проти демонтажу пам’ятника. «Нерозумно. Не робіть цього!», — написав він у Twitter.
Теодор Рузвельт провів на посаді президента два терміни з 1901-го до 1909 року, його вважають одним із найяскравіших і найшановніших президентів в історії США. Зокрема, портрет Рузвельта висічений на горі Рашмор разом із портретами трьох інших президентів — Джорджа Вашинґтона, Томаса Джефферсона і Авраама Лінкольна. До речі, Джефферсона та Вашинґтона антирасистські активісти критикують, адже обоє були рабовласниками.
Теодор Рузвельт був членом Республіканської партії. Він став наймолодшим (42 роки і десять місяців) президентом за всю історію США. Створив собі імідж першого великого американського героя нового століття. Він вважав відсутність мужності загрозою не лише політичним реформам у самій країні, а й її політичним позиціям за кордоном.
Відмовився від ізоляціонізму та запустив становлення Америки як світової держави,що активно діє в усьому світі. Саме йому належать фрази «політика великого кийка» і «світовий поліціянт». Рузвельт став першим президентом, котрий запросив до Білого дому представника афроамериканців і першим американцем, котрий отримав 1906 року Нобелівську премію миру — за посередництво в укладенні російсько-японського Портсмутського миру. Однак його часто критикують за підтримку євгеніки, яку ближче до середини XX ст. стали розглядати як теоретичну основу для злочинів нацизму.
Як повідомляв «Міст», у кількох містах США зруйнували пам’ятники конфедератам.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply