Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

У Нікараґуа відбулися «вибори» президента

Автор:

|

Листопад 09, 2021

|

Рубрика:

У Нікараґуа відбулися «вибори» президента
Даніель Ортеґа

Нікараґуанці обирали собі президента. Голосування відбувалося під пильним наглядом 30 тис. поліціянтів і солдатів, які підтримували те, що «праві» групи описали як атмосферу страху. Семеро кандидатів від опозиції, які кинули виклик 75-річному Ортезі, з червня перебувають у в’язниці за політично вмотивованими звинуваченнями. Для Ортеґи новий термін буде п’ятим, а його дружина, 70-річна Розарія Мурільйо, знову стане віцепрезиденткою країни.
На ці «вибори» відреагував президент США. Він заявив, що результати волевиявлення були сфальшовані задовго до недільних «фіктивних» виборів. «Те, що сьогодні влаштували президент Нікараґуа Даніель Ортеґа та його дружина, було пантомімними виборами, які не були ні вільними, ні справедливими і, безумовно, недемократичними», — сказав Джо Байден і додав, що ця пара тепер керує Нікараґуа як автократи.
Даніель Ортеґа, марксист та активіст «герильї» проти проамериканського диктатора Анастасіо Самоса Дебаллі, прийшов до влади 1979-го та правив до 1990 року. 2007-го він повернувся до влади та встановив до Нікараґуа жорсткий авторитарний режим, за ці роки відправивши до в’язниці багатьох представників опозиції. За це він і його представники перебувають під санкціями США та низки інших країн.
Як повідомляв «Міст», у Нікараґуа прокинувся вулкан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply