Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У Москві затримали Віталія Манського

Автор:

|

Січень 03, 2021

|

Рубрика:

У Москві затримали Віталія Манського
Віталій Манський

У Москві затримали відомого російського кінорежисера-документаліста Віталія Манського, колишнього львів’янина. Він вийшов на одиночний пікет до будівлі Федеральної служби безпеки (ФСБ), щоб підтримати російського опозиціонера Олексія Навального, котрого спецслужба двічі намагалася отруїти. Про це Аскольд Куров, інший російський документаліст.
Його колега прийшов до будівлі ФСБ, тримаючи в руках сині труси. Саме начинивши отрутою спіднє, згідно з розслідуванням п. Навального, його й намагалися отруїти вдруге. Поліціянти затримали режисера та відвели його до Мещанського відділу внутрішніх справ. За кілька годин режисера випустили, склавши протокол про адміністративне порушення. Пікети на підтримку опозиціонера після оприлюднення розслідування про участь ФСБ в його отруєнні провели в Москві й інших містах Росії.
Віталій Манський народився у Львові 1963 року. Після навчання у Всесоюзному державному інституту кінематографії жив та працював у Росії. 2015-го переїхав до Латвії. Автор понад 30 фільмів, які демонстрували на фестивалях у Каннах, Берліні, Роттердамі, Локарно й інших. Отримав понад сотню престижних нагород, зокрема, «Срібний глобус» Карлових Вар, «Срібний голуб» Лейпцизького фестивалю, головні призи міжнародних кінофестивалів (МКФ) у Варшаві, Їглаві, Трієсті. Президент МКФ документального кіно «Артдокфест». Один із фільмів Віталія Манського «Рідні» ґрунтується на подорожі режисера до своїх родичів у Львів, Одесу, на Донбас та до Криму. Він досліджує стосунки, надії, думки таких різних, але рідних для нього людей. Крізь історію своєї родини режисер зображає новітню історію України.
Як повідомляв «Міст», раніше Віталій Манський обіцяв, що показував і буде показувати фільми про Україну, а також розповів, що Росія повернулася в бік Північної Кореї.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply