Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

У Молдові російську визнали мовою міжнародного спілкування

Автор:

|

Грудень 18, 2020

|

Рубрика:

У Молдові російську визнали мовою міжнародного спілкування
Російський ведмідь

Парламент Молдови прийняв закон про функціонування мов на території країни, який передбачає, що російська мова стає мовою міжнаціонального спілкування. За закон одноголосно проголосували депутати парламентської більшості — Партії соціалістів і партії «Шор». Опозиція це засідання парламенту бойкотувала на знак протесту проти затвердженого парламентською більшістю «токсичного» порядку денного.
Прийнятий закон передбачає, що у взаєминах з органами державної влади, а також із підприємствами й організаціями, розташованими на території Молдови, мовою усного та письмового спілкування є державна мова і/або російська як мова міжнаціонального спілкування за вибором громадянина.
Крім цього, передбачається, що «держава повинна створити всі умови для використання і розвитку російської мови як мови міжнаціонального спілкування». Відповідно до законопроєкту, російською необхідно тлумачити всі назви вироблених в країні товарів і послуг, ліків, а також таблички державних і громадських установ. Також пропонують запровадити «особисту відповідальність» чиновників, якщо вони відмовляються, на вимогу громадян, дати відповідь на усну або письмову петицію російською мовою. Водночас новий закон зобов’язує керівників державних установ володіти державною мовою.
Як повідомляв «Міст», президентка Молдови прагне вивести з Придністров’я псевдомиротворців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply