Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Мілані показали фільм про Віталія Марківа

Автор:

|

Вересень 21, 2020

|

Рубрика:

У Мілані показали фільм про Віталія Марківа
Демонстрація на підтримку Віталія Марківа біля МЗС України. Київ, 14 жовтня 2019 р.

У Мілані (Італія) в приміщенні Реґіональної ради Ломбардії 11 вересня відбулася презентація документального фільму The Wrong Place, присвяченого справі українського національного гвардійця Віталія Марківа, незаконно засудженого до 24 років в’язниці. Про це повідомив Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії. «Присутні переглянули 30-хвилинний уривок із фільму та прослухали короткі виступи учасників зустрічі. Опісля усі бажаючі мали можливість задати запитання», — розповів він.
За словами активіста, учасники презентації, зокрема, Крістіано Тінацці, режисер фільму та військовий журналіст, та Даніло Елія, співавтор і журналіст RAI, розповіли про дезінформацію в пресі та вплив кремлівської пропаґанди, помилки, яких припустився суд, юридичну колізію щодо можливості цивільного суду над військовим іншої країни за події, що відбувалися під час війни, перебіг процесу, відсутність жодного доказу провини Марківа.
«Журналісти показали проведені ними експерименти щодо видимості з гори Карачун — місця загибелі Андреа Роккеллі, та балістичний експеримент щодо дальності стрільби з різних видів зброї», — додав керівник товариства. За його словами, переглянути стрічку прийшли, зокрема, італійські медійники, політики, представники української та білоруської громад, а також дипломати. «Присутні італійські журналісти були вражені побаченим і почутим. Журналіст Radio 24 запитав: «Як? Італійські слідчі не провели жодного з цих експериментів? Не можу в це повірити». Коли ж почув відповідь про те, на основі чого засудили Віталія Марківа, пообіцяв уважно прочитати вирок і стежити за цією справою», — зазначив п. Городецький.
Як повідомляв «Міст», Арсен Аваков розповів про нові докази в справі Віталія Марківа.

Оксана Сопрович, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply