Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

У Канаді за кілька тижнів відчинять перукарні

Автор:

|

Березень 27, 2021

|

Рубрика:

У Канаді за кілька тижнів відчинять перукарні
Даґ Форд

Чи відчуваєте, що ваша зачіска трохи неохайна? Ніби щойно встали з ліжка? Колись предмет вашої гордості, ваші доглянуте волосся, безвольно звисає, як переварені спагеті? Якщо вас це заспокоїть, то ви не самотні: Даґ Форд, прем’єр Онтаріо, теж не в захваті від пандемічної фантазії, що виросла на його голові.
Є, звісно, авантюрні варіанти для тих, хто відчайдушно хоче підстригтися: наприклад, поїхати в сусіднє місто, де обмеження не настільки жорсткі, або звернутися до перукарів, які пішли в тіньову економіку Торонто. Чиновники настійно рекомендують не робити ні цього, підкріплюючи свої слова нагадуванням, що вам можуть висунути звинувачення відповідно до Закону про відновлення економіки Онтаріо (салони краси та перукарні не мають права працювати в «сірих» зонах).
І все ж, як показала практика під час першого локдауну минулої весни, підпільні перукарні та салони краси з’являються пачками, позаяк клієнти готові платити понад тариф за можливість підстригтися і пофарбуватися (і за конспірацію), нехай навіть уся процедура відбувається на якійсь кухні.
Цю тему порушена під час прес-конференції уряду Онтаріо 22 березня в Скарборо, коли Колін Д’Мелло зі CTV запитав п. Форда, чи не буде «більш розумним знову відкрити салони» в Торонто та Пілі, щоб клієнтам більше не доводилося вдаватися до послуг «підпільних салонів».
Зрештою, багато ліцензованих фахівців не будуть займатися таким, побоюючись поставити під загрозу свою кар’єру, і на більшості домашніх кухонь можна забезпечити дотримання таких же строгих правил гігієни та безпеки, як у салонах. «Я почув вас, я з вами згоден, подивіться на мене — знаєте, я б навіть вирушив до тих, хто собак стрижуть, під’їхав би і підстригся… А то доводиться по тюбику гелю на волосся виливати», — заявив глава провінційного уряду, ухилившись від відповіді на запитання, але поспівчувавши оброслим жителям Онтаріо.
Крістін Елліот, міністерка охорони здоров’я, була більше орієнтована на конкретику в своїй відповіді. «Дуже шкода, що хтось займається цим підпільно, адже ми майже досягли мети. Це гонитва на час, коли ми намагаємося вакцинувати якомога більше людей і запобігти експоненціальному зростанню випадків зараження варіантами Covid-19», — зазначила вона.
Урядовця сказала, що особисті послуги, які надають у перукарнях, небезпечніші, адже люди перебувають у тіснішому контакті, а це збільшує ризик передачі інфекції. «Ми просимо громадян потерпіти, — продовжила п. Елліот. — За кілька тижнів ви зможете отримати свою стрижку».
Вона визнала, що жителі Торонто починають переживати з приводу свого волосся, і сказала, що сама вона вже давно чекає можливості сходити в салон. «Сподіваюся, в найближчому майбутньому ми зможемо перевести Торонто і Пів на рівень із менш жорсткими обмеженнями, можливо, на «червоний», — запевнила міністерка. — Але все залежить від того, наскільки всі будуть слідувати протиепідеміологічним рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, важливим для зниження передачі інфекції».
Ейлін де Вілья, головна санітарна лікарка Торонто, також заявила, що попри відновлення роботи патіо, місцеві жителі повинні продовжувати слідувати всім директивам управління охорони здоров’я та дотримуватися обережності впродовж наступних кількох тижнів.
Якщо ключові показники Covid-19 будуть стабільними, й якщо дозволять перехід у «червону» зону, то 5 квітня в найбільшому місті Канади, більш ніж через чотири місяці бездіяльності, нарешті відкриють (із дотриманням заходів безпеки) салони краси.
Раніше «Міст» розповідав, як Covid-19 поширюється в Канаді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply