Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

У Гаазі розпочався перший процес щодо воєнних злочинів у Косово

Автор:

|

Вересень 16, 2021

|

Рубрика:

У Гаазі розпочався перший процес щодо воєнних злочинів у Косово
Мустафа Саліх

Перший процес Спеціального суду щодо Косово для розслідування воєнних злочинів, скоєних у 1998-1999 рр., розпочався у Гаазі (Нідерланди). Через понад 20 років після збройного конфлікту Мустафа Саліх, один із колишніх командирів Армії визволення Косово (АВК), першим постав перед спеціальним трибуналом. Він відкинув усі обвинувачення на свою адресу та назвав обвинувачів «гестапівцями.
Чоловіка, який очолював внутрішню таємну службу збройних формувань албанців, звинувачують у вбивствах, катуваннях, жорстокому поводженні та свавільних затриманнях. За даними слідчих, у квітні 1999 року Мустафа та його підлеглі жорстоко катували щонайменше шістьох цивільних у виправному таборі під Приштиною, одну людину вбили. Усі жертви були косовськими албанцями, яких АВК вважала «колаборантами». Мустафу затримали минулого року в столиці Косово і з того часу тримали під вартою.
«У найближчі тижні свідчитимуть 16 свідків, у т. ч. деякі потерпілі, — заявив Джек Сміт, головний обвинувач на процесі. — Постраждалі чекали понад два десятиліття, що їх нарешті почують. Він назвав перше засідання важливою віхою для суду після шести років його підготовки.
Загалом у справі про воєнні злочини в Косово проходять дев’ятеро осіб, у т. ч. Хашим Тачі, експрезидент країни, який подав у відставку в листопаді 2020 року, щоб постати перед трибуналом. Під час збройного конфлікту, що призвів у результаті до відокремлення Косово від Сербії, вбили близько 13 тис. людей. Конфлікт закінчився після повітряних ударів НАТО по Сербії, що тривали 78 днів. Згодом Косово відкололося від Сербії і в односторонньому порядку проголосило незалежність. Белград досі вважає цей реґіон частиною Сербії. Незалежність Косово також не визнають кілька членів Європейського Союзу, Україна, Росія та Китай. Спеціальний суд щодо Косово створили 2015-го внаслідок тиску міжнародних організацій для розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Він є частиною судової системи Косово, але у ньому працюють міжнародні судді та прокурори. Через великий тиск на свідків суд було перенесли до Гааги.
Як повідомляв «Міст», Косово встановило дипломатичні відносини з й Ізраїлем.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply