Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 24, 2021

У Гаазі почався перший раунд дебатів у справі українських моряків

Автор:

|

Жовтень 13, 2021

|

Рубрика:

У Гаазі почався перший раунд дебатів у справі українських моряків
Оксана Золотарьова

У Гаазі (Нідерланди) 11 жовтня розпочався перший раунд дебатів у справі українських моряків, незаконно затриманих Федеральної службою безпеки Російської Федерації (РФ) у Керченській протоці 25 листопада 2018 року.
Україна наполягає, що РФ порушила міжнародне право в частині імунітету військових кораблів. І вимагає, аби росіян притягнули до відповідальності за незаконне затримання українських кораблів і моряків, які провели в російському полоні дев’ять місяців. 25 травня 2019-го Міжнародний трибунал із морського права на запит України зобов’язав Москву звільнити моряків і повернути Україні човни. Та українські моряки повернулися додому аж 7 вересня в результаті обміну полоненими та затриманими між Україною та РФ, а 17 листопада росіяни віддали й військові кораблі — розтрощені та пограбовані.
У понеділок свої арґументи викладала російська сторона. А 12 жовтня — українська. Оксана Золотарьова, аґентка України, наголосила, що РФ порушила основоположний принцип морського права: імунітет військових кораблів. «Цей імунітет гарантує Конвенція Організації Об’єднаних Націй із морського права. Це означає, що кораблі Військово-морських сил України «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» є втіленням нашого суверенітету і заслуговують на повагу. Однак РФ міжнародне право не поважає. Як і не поважає суверенітет України», — підкреслила вона.
Дипломатка нагадала, що РФ заарештувала, тримала під вартою і переслідувала в рамках кримінальної справи громадян України, які входили до складу екіпажів цих кораблів. Вона також наголосила, що РФ користується фактичним арґументом, який не актуальний, і заявляє неприпустимі юридичні арґументи. «Росія помиляється на кожному кроці. Ідея «переслідування військового корабля за гарячими слідами» абсурдна. Арґумент РФ хибний ще й тому, що вона заперечує імунітет військових кораблів у територіальному морі», — зазначила п. Золотарьова. Після її виступу засідання перейшло в закритий режим.
Як повідомляв «Міст», трибунал ООН із морського права розглянув справу українських моряків.

About Author

Meest-Online