Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

У ФРН судять столітнього охоронця концтабору

Автор:

|

Жовтень 09, 2021

|

Рубрика:

У ФРН судять столітнього охоронця концтабору
Заксенхаузен

За участь у вбивстві тисяч ув’язнених під час Другої світової війни постав перед судом у Берліні 100-літній колишній охоронець концтабору Заксенхаузен. Його звуть Йозеф, він мав 21 рік, коли став охоронцем в концтаборі.
Його визнали придатним, щоб постати перед судом, попри похилий вік, хоча засідання будуть обмежені 2,5 годинами щодня. Чоловікові висунули звинувачення за 3 518 епізодами. Його звинувачують у сприянні жорстоким і підступним убивствам, а також у сприянні «створенню та підтриманню небезпечних для життя умов у нацистському таборі. Серед злочинів, у вчиненні яких його підозрюють, — зокрема, розстріл радянських військовополонених, а також вбивство людей за допомогою газу «Циклон-Б».
Заксенхаузен відкрили 1936-го, це один із перших нацистських концентраційних таборів. Він слугував тренувальним табором для охоронців SS, які потім вирушали служити в Аушвіц і Треблінку. З 1936-го по 1945 рік в таборі утримували понад 200 тис. осіб. Десятки тисяч в’язнів померли від голоду, хвороб, примусової праці й інших причин, а також у результаті медичних експериментів і систематичних операцій SS зі знищення людей. Точні числа убитих різняться від 40-50 тис. до 100 тис.
Як повідомляв «Міст», США вислали ексохоронця нацистського концтабору.

About Author

Meest-Online