Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У Чилі вирішили скасувати Конституцію Піночета

Автор:

|

Жовтень 28, 2020

|

Рубрика:

У Чилі вирішили скасувати Конституцію Піночета
Себастьян Піньєра.

Більшість чилійців підтримали ініціативу створення Конституційного конвенту. Це збори громадян, які мають розробити проєкт нової конституції Чилі, яка замінить чинний основний закон, ухвалений ще за часів диктатури генерала Авґусто Піночета.
Згідно з попередніми даними, близько 78 % чилійців підтримали ініціативу Apruebo («Я схвалюю») на голосуванні. Ще майже 79 % виборців проголосували за формування нового органу — Convencion Costitucional. Усіх 155 членів конвенту мають обрати шляхом голосування у квітні 2021 року.
Себастьян Піньєра, президент Чилі, котрий погодився на проведення референдуму після хвилі масових протестів, заявив: «Цей референдум — не кінець, а початок шляху, який ми повинні пройти всі разом, щоб отримати для Чилі нову конституцію». Він назвав це голосування тріумфом для чилійців, котрі люблять демократію, єдність і мир. Виборці сподіваються, що нова конституція посилить соціальну роль держави, зокрема, у сферах охорони здоров’я, освіти, пенсійного забезпечення та прав корінних народів.
Як повідомляв «Міст», у Чилі запроваджують «паспорти» для тих, хто одужали від коронавірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply