Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

У Будапешті протестували проти будівництва китайського університету

Автор:

|

Червень 08, 2021

|

Рубрика:

У Будапешті протестували проти будівництва китайського університету
Протести у Будапешті

У столиці Угорщини влаштували акцію протесту проти будівництва філії шанхайського Університету Фудань. На знак протесту на вулиці Будапешта вийшли близько 10 тис. людей. Демонстранти закидали Віктору Орбану, прем’єр-міністру Угорщини, надмірну близькість до китайської влади. На плакатах, які несли учасники маршу, було написано: «Ні Фудань!»
Згідно з домовленістю між урядом Угорщини та керівництвом китайського університету, в Будапешті мають звести студентське містечко площею 500 тис. кв. м, розраховане приблизно на 5 тис. студентів. Особливе невдоволення мітинґарів викликало те, що установу, яку повністю контролює Комуністична партія Китаю, мають створювати на гроші угорських платників податків. Вартість будівництва навчального комплексу попередньо оцінюють у 1,5 млрд EUR.
Елітний Університет Фудань вважається кузнею кадрів для китайської Компартії та спецслужб. Територія, на якій планують будувати його філію в Будапешті, раніше призначалася для будівництва дешевих студентських гуртожитків.
На боці протестувальників виступає Гергей Карачонь, мер угорської столиці, його вважають одним із найбільш ймовірних опонентів п. Орбана на майбутніх виборах. Опозиційний міський голова раніше розпорядився перейменувати вулиці, що примикають до території передбачуваного будівництва, на вулицю Далай-лами, Уйгурських мучеників і Гонконґської свободи. Міністерство закордонних справ Китайської народної Республіки відреагувало на це з обуренням, назвавши дії мера «гідними презирства».
Як повідомляв «Міст», Пекін застосовує на міжнародній арені політику «м’якої сили».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply