Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

У Болгарії затримали російських шпигунів

Автор:

|

Березень 20, 2021

|

Рубрика:

У Болгарії затримали російських шпигунів

Болгарські правоохоронці затримали шістьох працівників Міністерства оборони Болгарії. Їх підозрюють у шпигуванні на користь Російської Федерації (РФ). «Йдеться про групу осіб, збирали конфіденційну інформацію на користь іноземної держави», — заявила Сійка Мілева, представниця головного прокурора країни. У військовій прокуратурі додали, що шістьох підозрюваних затримали на 72 години.
Один із фігурантів навчався в Москві і, за словами п. Мілевої, займався формуванням мережі інформаторів, військовослужбовців, котрі займають високі посади і мають доступ до секретної інформації». Дружина підозрюваного має подвійне громадянство. Вона була посередником у контактах резидента з представниками посольства Росії.
Правоохоронці на брифінгу представили аудіозаписи та відеоматеріали, які вказують на те, що фігуранти здійснювали протиправні дії. За словами Івана Гешева, головного прокурора Республіки Болгарія, шпигунів допомогли викрити за допомогою спецслужб країн США й Європейського Союзу (ЄС). «Злочинна група діяла тривалий період, вона становила серйозну небезпеку для національної безпеки Болгарії, безпеки НАТО й ЄС, оскільки передавала секретну інформацію військового та високотехнологічного характеру. Учасниками групи працювали в міністерства оборони та службі військової розвідки», — розповіли у військовій прокуратурі.
Там додали, що один із фігурантів намагався втекти. Його затримали біля посольства РФ. Затриманим загрожує від 20 років в’язниці до довічного ув’язнення.
Як повідомляв «Міст», російського шпигуна спіймали у Норвегії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply