Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У Балтійському реґіоні з’явилася нова база НАТО

Автор:

|

Жовтень 25, 2021

|

Рубрика:

У Балтійському реґіоні з’явилася нова база НАТО
Аеродором у Лієлварде

Військово-повітряні сили країн-членів НАТО після завершення модернізації та сертифікації ввели в режим повномасштабного використання військове летовище Лієлварде в Латвії, здатне приймати союзні літаки в будь-який час доби і за будь-яких погодних умов.
Авіабаза у Лієлварде розташована на південний схід від Риги, вона була заснована СРСР ще 1970 року. Це була одна з найбільших баз у країнах Балтії. Тепер винищувачі НАТО, які здійснюють патрулювання в реґіоні Балтики, зможуть використовувати аеродром як запасний злітно-посадковий майданчик. Тобто в разі неможливості використання авіабаз в Емарі (Естонія) або Шяуляї (Литва) винищувачі будуть сідати в Лієлварде (Латвія).
Незабаром на латвійське летовище планують прибути данські винищувачі F-16 для здійснення на ротаційній основі НАТОвського патрулювання в балтійському реґіоні. У НАТО наголосили, що авіабаза в Лієлварде матиме велике значення для передового розміщення сил альянсу на його східному фланзі. На авіабазі, крім винищувачів, також будуть розміщувати військово-транспортні літаки та далекі безпілотні літальні апарати.
Як повідомляв «Міст», НАТО обіцяє зупинити подальшу аґресію РФ у Чорному морі.

About Author

Meest-Online