Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Туск очолив найбільшу опозиційну партію Польщі

Автор:

|

Жовтень 26, 2021

|

Рубрика:

Туск очолив найбільшу опозиційну партію Польщі
Дональд Туск

Дональда Туска, колишнього прем’єр-міністра Польщі й ексголову Європейської ради, офіційно обрали лідером «Громадянської платформи» — головної опозиційної сили в країні. На з’їзді партії за нього віддали 97 % голосів. «Дякую і вітаю всіх переможців. Переможені не повинні опускати руки. Ви всі — одна команда, а найголовніша гра ще попереду. Якщо ви вірите в перемогу, поляки будуть вірити у вас», — зазначив політик.
Дональд Туск виконував обов’язки голови «Громадянської платформи» з липня ц. р. Він допоміг заснувати цю ліберальну партію ще 2001-го. Вона була панівною у країні впродовж тривалого часу — з листопада 2007-го до березня 2014 року п. Туск очолював польський уряд.
2015-го владу у Варшаві здобула партія «Право і справедливість» (ПіС), яка править дотепер. Її керівництво перебувають у майже відкритому протистоянні з Європейським Союзом (ЄС). Так, Європейська комісія вважає, що польські суди перебувають під загрозою, тому подає позов проти країни до Європейського суду. В ЄС також критикують поводження Варшави зі сексуальними меншинами та порушення прав жінок в країні.
Водночас, згідно з соціологічними опитуваннями, ПіС та її коаліційні партнери й досі мають підтримку більшості поляків завдяки щедрим соціальним виплатам польським родинам і своїй консервативній політиці, популярній серед католицького населення.
Як повідомляв «Міст», Дональд Туск виступав українською мовою.

About Author

Meest-Online