Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Туреччина розпочала військову операцію проти курдів

Автор:

|

Квітень 20, 2022

|

Рубрика:

Туреччина розпочала військову операцію проти курдів
Турецькі військові

Туреччина розпочала нову військову операцію проти членів Робітничої партії Курдистану (РПК) в Іраку. Про це повідомило Міністерство оборони Турецької Республіки (ТР). Військова авіація країни завдала ударів по військових об’єктах курдів у районах Метіна, Зап та Авашин-Басьян, що на півночі Іраку. Також до сухопутної операції залучили артилерію. «Наша операція успішно продовжується за планом. Першочергові цілі були захоплені», — запевнив Хулусі Акар, міністр оборони ТР.
Турецька операція «Кіготь» передбачає дії у повітрі та на землі. Головна мета — військова інфраструктура курдів, від таборів із військовими до складів з боєприпасами. За інформацією турецького оборонного відомства, РПК начебто планувала повномасштабну атаку, у зв’язку з чим й ухвалили рішення про проведення операції, щоб «попередити терористичні атаки».
Відтак біля поліційного відділку на заході Стамбула стався потужний вибух. Щонайменше десятеро отримали поранення. З будинків евакуювали мешканців через сильне задимлення на вулиці.
Протистояння між владою ТР і РПК триває з 1984 року. Відтоді турецькі військові завдають регулярних авіаударів по прикордонню з Іраком на сході країни, де сконцентрована переважна більшість курдів. Курди — другий за чисельністю народ Туреччини, який прагне автономії у складі країни.
Раніше «Міст» розповідав, до чого може призвести «активний нейтралітет» Туреччини.

About Author

Meest-Online