Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Троє найвпливовіших індусів у світі

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

Троє найвпливовіших індусів у світі
Нарендра Моді

Офіційне Нью-Делі, яке досі було не надто активним у своїй зовнішній політичній діяльності, змінило свою позицію. Тим більше, що вихідці з Індії зараз перебувають на високих посадах в інших кранах. Путін розраховував на дипломатичну підтримку Нарендри Моді, прем’єр-міністра Індії. Проте індійська сторона висловила невдоволення діями Російської Федерації (РФ). Міністр закордонних справ Індії чітко дав зрозуміти в Москві, що країни, які розвиваються, відчувають «дуже гострий біль» через те, що війна розпалює продовольчу й енергетичну нестабільність.

Нарендра Моді
Нарендра Дамодардас Моді — індійський політичний і державний діяч. Із 7 жовтня 2001 року — головний міністр штату Гуджарат, лідер партії «Бхаратія джаната». 21 травня 2014-го був обраним прем’єр-міністром Індії.
Він народився 17 вересня 1950 року в індуїстській родині бакалійників у Ваднагарі (штат Бомбей). Був третім із шести дітей, народжених у Дамодардаса Мульчанда та Хірабен Моді. Сім’я належала до громади Мод-Ганчі-Телі (чавителів олії), яку індійський уряд відносить до категорії «відсталий клас».
У вісім років Нарендра дізнався про «Раштрію сваямсевак санґх» (RSS) і став відвідувати місцеві шакхи (тренувальні заняття). Там познайомився з Лакшманрао Інамдаром, широко відомим як Вакіл Сахеб, який призначив його балсвайамсеваком (молодшим кадетом) у RSS і був його політичним наставником. У той час, як Моді навчався в RSS, він також зустрівся з Васантом Гаджендрагадкаром і Наталалом Джагдою, лідерами «Бхаратії Джана Сангх» (BJP), які були членами-засновниками гуджаратського підрозділу цього руху 1980-го.
У 18 років Нарендра побрався з Джашодабен Чіманлал, яку невдовзі покинув. Залишив їй батьківський дім, куди жінка приїхала жити. Моді вперше публічно визнав її своєю дружиною більш ніж через чотири десятиліття, коли цього вимагало індійське законодавство, але відтоді не контактував з нею. Стверджував, що подорожував Північною Індією впродовж двох років після того, як покинув батьківський дім, відвідавши ряд релігійних центрів, проте є мало деталей цих мандрівок. Після повернення до Гуджарату 1971-го він став штатним працівником RSS. Після того, як 1975 року прем’єр-міністерка Індіра Ганді оголосила надзвичайний стан, Моді переховувався. RSS призначив його до BJP 1985-го, і він займав кілька посад у партійній ієрархії до 2001 року, піднявшись до ранґу генерального секретаря.
2001-го через погіршення здоров’я Кешубхая Пателя і поганий суспільний імідж після землетрусу в Бхуджі Моді призначили головним міністром Гуджарату, а невдовзі обрали до законодавчих зборів. Його адміністрацію вважали причетною до заворушень у Гуджараті 2002 року, під час яких убили 1 044 людини, три чверті з яких були мусульманами. Спеціальна слідча група, призначена Верховним судом Індії, не знайшла жодних доказів для порушення кримінального переслідування Моді. Хоча його політика на посаді головного міністра, якій приписують заохочення економічного зростання, отримала похвалу, його адміністрацію критикували за нездатність значно покращити показники охорони здоров’я, освіти та регулювання бідності в штаті.
Моді очолив BJP на загальних виборах 2014-го, які дали партії більшість у Лок Сабза, нижній палаті індійського парламенту, вперше з 1984 року. Адміністрація Моді намагалася залучити прямі іноземні інвестиції в індійську економіку та скоротити видатки на програми охорони здоров’я та соціального забезпечення. Моді намагався підвищити ефективність бюрократії; він централізував владу, ліквідувавши планову комісію. Він розпочав гучну санітарну кампанію, суперечливо ініціював демонетизацію банкнот високого номіналу та трансформацію режиму оподаткування, а також послабив і частково скасував екологічне та трудове законодавство.
Під час правління Моді Індія зазнала демократичного відступу. Після перемоги його партії на загальних виборах 2019 року уряд скасував особливий статус Джамму та Кашміру, запровадив Закон про внесення змін до громадянства та три суперечливих закони про сільське господарство, що викликало масові протести. Моді залишається суперечливою фігурою на внутрішньому та міжнародному рівні з приводу його індуїстських націоналістичних переконань і його ставлення до заворушень у Гуджараті 2002-го, які вважають доказом соціального відторгнення.
Нарендра Моді висунув Путіну ультиматум закінчити війну в Україні до 15 листопада ц. р., коли в Індонезії розпочався саміт G20. Однак кремлівський диктатор не послухався і вирішив за краще не їхати на цю зустріч.

Ріші Сунак
Ріші Сунак — британський політик і теперішній голова Консервативної партії. 25 жовтня ц. р. став прем’єр-міністром Об’єднаного Королівства. З 13 лютого 2020-го по 5 липня ц. р. — канцлер скарбниці. З 2015-го — Депутат парламенту від округу Ричмонд у Північному Йоркширі.
У липні ц. р. балотувався на виборах керівництва Консервативної партії, щоб замінити Бориса Джонсона, проте програв Ліз Трасс. Та після відставки останньої на тлі урядової й економічної кризи переміг на виборах керівництва Консервативної партії у жовтні ц. р. Він став першим «кольоровим» прем’єр-міністром Великої Британії, а також наймолодшим із 1812 року.
Народився в Саутгемптоні в родині пенджабського походження, яка еміґрувала зі Східної Африки. Освіту здобув у Вінчестерському коледжі. Вивчав філософію, політику й економіку в коледжі Лінкольна (Оксфорд), а згодом здобув ступінь магістра бізнес-адміністрування у Стенфордському університеті як стипендіат Фулбрайта. Навчаючись у Стенфорді, познайомився зі своєю майбутньою дружиною Акшатою Мерті, донькою індійського мільярдера Нараяни Мерті. Закінчивши навчання, працював у Goldman Sachs, а згодом партнером у фірмах гедж-фондів The Children’s Investment Fund Management і Theleme Partners.
5 липня ц. р. подав у відставку з посади канцлера скарбниці, заявивши, що британське суспільство очікує від уряду «правильної, компетентної та серйозної роботи», а його погляди з прем’єр-міністром Джонсоном «занадто різняться». Водночас подав у відставку й Саджид Джавід, міністр охорони здоров’я. Хвилю відставок спричинив скандал через призначення Борисом Джонсоном на посаду заступника «головного батога» Кріса Пінчера, звинуваченого в тому, що п’яним домагався двох чоловіків у клубі в центрі Лондона. Новим канцлером скарбниці призначили Надхіма Захаві.
«Країни не повинні вторгатися в сусідні країни, вони не повинні нападати на цивільну інфраструктуру та цивільне населення і не повинні загрожувати ядерною ескалацією. Велика Британія відкидає аґресію Росії. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», — запевнив Ріші Сунак на нещодавньому саміті G20 на Балі. Він також заявив, що РФ має покинути Україну і покласти край варварській війні.
Як повідомляв «Міст», Ліз Трасс пішла, Ріші Сунак прийшов.

Камала Гарріс
Камала Деві Гарріс — американська державна та політична діячка. З 20 січня 2021 року — віцепрезидентка США. 2020-го Джо Байден обрав її своєю кандидаткою на віцепрезидента, і вони разом перемогли на виборах. Камала Гарріс стала першою в історії США жінкою — віцепрезидентом США, а також першою особою афроамериканського й азійсько-американського походження на цій посаді.
Сенаторка США від Каліфорнії (2017-2021), генеральна прокурорка Каліфорнії (2011-2017) та 27-та окружний прокурор Сан-Франциско (2004-2011). Брала участь у президентських виборах у США 2020-го, балотуючись на здобуття номінації від Демократичної партії; нетривалий час була серед лідерів демократичних праймеріз, однак наприкінці 2019 року зняла свою кандидатуру й, зрештою, підтримала переможця.
народилася 20 жовтня 1964-го в Окленді (штат Каліфорнія) у подружжі тамілки й ямайця. Її мати, Шаямала Ґопалан — дослідниця раку молочної залози, яка 1960 року імміґрувала до Сполучених Штатів із Мадрасу (тепер — Ченнаї). Її батько Дональд Гарріс — професор економіки Стенфордського університету, який еміґрував із Ямайки в 1961 року для вступу в аспірантуру з економіки в Каліфорнійському університеті в Берклі.
Ім’я Камала походить від санскритського слова на позначення квітки лотоса. Її сім’я жила в Берклі (штат Каліфорнія), де обоє її батьків навчалися в аспірантурі. Мала близькі стосунки зі своїм дідусем по матері, індійським дипломатом П. В. Гопаланом. У дитинстві вона часто відвідувала свою родину у Безант-Нагарі (район Ченнаї). Змалку Гарріс ходила і до баптистської церкви чорношкірих, і до індуїстського храму. Має молодшу сестру, Маю Гарріс. Обидві співали в баптистському хорі.
Батьки Гарріс розлучилися, коли їй було сім років, мати отримала опіку над дітьми за рішенням суду. Коли Камалі було 12, її мати переїхала з дітьми в Монреаль (провінція Квебек), де Ш’ямала отримала дослідницьку позицію у Єврейському шпиталі та викладала в Університеті Мак-Ґілл.
Після закінчення Вестмаунтської середньої школи 1981 року Гарріс навчалася в Університеті Говарда у Вашинґтоні (округ Колумбія) за спеціальністю політичні науки й економіка. В університеті була обрана до студентської ради гуманітарних наук як представниця від першого курсу, була членкинею команди для дебатів та сестринства «Альфа Каппа Альфа».
Потім повернулася до Каліфорнії, де 1989-го отримала ступінь докторки юриспруденції в Юридичному коледжі Гастінґса Каліфорнійського університету. 1990 року її прийняли в юридичну асоціацію State Bar of California. 21 квітня ц. р. російська влада ввела проти Гарріс персональні санкції.

До слова
Індія має намір надати підтримку українському енергетичному сектору, який страждає від масованих ракетних ударів із боку РФ. Про це повідомив Герман Галущенко, міністр енергетики України, після зустрічі з Харшем Кумаром Джейном, Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Києві. Під час зустрічі українських урядовець розповів про стан енергетичної інфраструктури України після обстрілів, а також пояснив обмеження енергопостачання для значної кількості споживачів. Міністр наголосив, що енергетичні компанії докладають надзвичайних зусиль для відновлення електропостачання. «Нам необхідно якнайшвидше відновити ланцюги постачання електроенергії. Слово «терміново» надто слабке, щоб описати наскільки невідкладно ми маємо це зробити», — зазначив він. У відповідь Харш Кумар Джейн запевнив українську сторону у повній підтримці та готовності надати необхідну допомогу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply