Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Третина канадців — неплатоспроможні

Автор:

|

Липень 26, 2021

|

Рубрика:

Третина канадців — неплатоспроможні
Як розрахуватися з боргами?

Відповідно до недавнього дослідження Ipsos, проведеного в рамках консалтингової компанії MNP, у міру того, як уряд знімає обмеження, пов’язані з Covid-19, громадяни висловлюють стурбованість з приводу своїх боргів. Сім’ї з вищими доходами з більшою ймовірністю скажуть, що їхня боргова ситуація покращилася порівняно з тим, що було до пандемії. З іншого боку, люди з нижчими доходами з більшою ймовірністю скажуть, що їхні справи набагато гірші.
Зокрема, молоді канадці повідомляють, що під час пандемії стало важче давати раду з виплатою боргів, плюс додалися нові. Загалом респонденти заявили, що у них залишилося більше грошей на кінець місяця, ніж у попередньому березневому опитуванні (середня сума залишилися грошових коштів, про які вони самі повідомляли, зросла на 106 CAD — до 731 CAD).
Однак 30 % респондентів заявили про свою неплатоспроможність — це найвищий показник із 2017 року. «Є багато людей, які змогли використати пандемію для фактичного списання та погашення своїх боргів, коли не витрачали гроші, однак отримували зарплату», — пояснює Даґ Гойс, ліцензований управитель у справах про неспроможність і співзасновник фірми Hoyes Michalos в Онтаріо.
З іншого боку, тим, хто втратив роботу під час пандемії, довелося влазити в борги ще більше, щоб звести кінці з кінцями. «У міру відновлення економіки деякі канадці зі збільшеною борговим навантаженням можуть стати більш фінансово уразливими», — попереджає експерт.
Оттава почала поступово згортати деякі заходи з підтримання доходів, введені у зв’язку з пандемією коронавірусу, позаяк частина канадського ринку праці постраждала під час пандемії, залишивши без роботи мільйони людей. Сума допомоги на відновлення (CRB) зміниться з 500 CAD до 300 CAD на тиждень для тих, хто подає заяву вперше. А тимчасові зміни, внесені федеральним урядом для посилення переваг EI під час пандемії, діють лише до вересня ц. р.
Зняття обмежень, пов’язаних із пандемією, породжує великий попит на працівників із секторів, які дуже постраждали під час пандемії, а саме: ресторанний і готельний бізнес. Але, як це не парадоксально, деякі боржники можуть відчувати серйозніші фінансові труднощі, коли повернуться до роботи. «Безробіття означає відсутність заробітної плати, яку можна було б отримати, — зазначає п. Гойс. — Кредитори, що випускають карти, не можуть отримати допомогу з підтримки доходу, такі як CRB. Таким чином, поки ви не отримуєте зарплату, ви, по суті, захищені».
Хоча фахівець і вважає, що деякі боржники зможуть відтермінувати платежі або самостійно домовитися з кредиторами, він також прогнозує, що восени почнеться зростання числа випадків особистої фінансової неспроможності, позаяк усе більше людей повернуться до роботи, а кредитори активізують діяльність зі збирання платежів.
Згідно зі звітом MNP, сім’ї, які виплачують іпотеку, можуть бути ще однією групою ризику. Третина опитаних канадців, у яких є будинок, сказали, що вони почуваються «бідними», оскільки наприкінці місяця після оплати рахунків залишається дуже мало грошей. Згідно з дослідженням, приблизно 5,5 млн домовласників фінансово уразливі до підвищення відсоткових ставок або зміни робочих місць.
Опитування, опубліковане Канадською іпотечною та житловою корпорацією, засвідчило, що дві третини нещодавніх покупців житла заплатили найвищу ціну, яку могли собі дозволити при купівлі нового будинку. Позаяк третина респондентів заявила, що планують збільшити витрати в міру відновлення економіки, п. Базіан, президент практики банкрутства MNP, застерігає від надмірних витрат, що призводять до скорочення бюджету. «Значна частина канадців, схоже, готова вирватися з пут й одразу податися в торгові центри, ресторани та подорожувати, щоб відсвяткувати закінчення пандемії. Для інших фінансових збитків, ймовірно, збережеться на роки, навіть якщо вони повернутися до роботи і спробують погасити нові борги, які, можливо, накопичили», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», державний борг США перевищив рекордні 26 трлн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply