Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Терорист дав свідчення у справі про збиття рейсу MH17

Автор:

|

Червень 24, 2021

|

Рубрика:

Терорист дав свідчення у справі про збиття рейсу MH17
Бойовики ДНР позують на уламках збитого «Боїнґа». Липень 2014 рр., околиці м. Торез Донецької області

У справі про збитий над Донбасом Boeing-777 дав російський найманець, який перевозив зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) «Бук», із якого й збили літак. Свідком у справі він виступив з боку звинувачення — проти Російської Федерації (РФ). Витяги з судового слухання наводить портал «Ґрати».
За свідченнями бойовика з позивним «Лєший», 17 липня 2014 року він разом із іншими терористами отримав наказ від російського командира Леоніда Харченка супроводити систему запуску ракет на кордон із РФ у Красний Луч і там передати його іншим людям. Пізніше він дізнався, що це був ЗРК «Бук».
Перед виїздом Харченко сказав «Лєшому», що передав його номер людині, відповідальній за приймання ЗРК. За словами свідка, разом із ним до Красного Луча поїхали бойовики з позивними «Старий», «Гера», «Бакинець», «Пермяк» і «Маячок».
Пізно ввечері вони в’їхали в Красний Луч, там надійшов дзвінок від Харченка, щоб вони «довезли «Бук» до Дебальцевого, але не далі». За словами «Лєшого», він «супроводжував» установку до Дебальцевого, там попрощався з екіпажем, а далі бойовики повезли «Бук» в Луганськ без нього. У слідства виявилося в розпорядженні відео, отримане від Служби безпеки України в 2014 році, яке підтверджує ці свідчення.
Як зазначив «Лєший», він повернувся в Сніжне під ранок наступного дня. Харченко прийшов запитати у нього чи все гаразд. В цей же час, заявив свідок, він почув, як кажуть про катастрофу Boeing-777 і що літак збили з комплексу «Бук», який вони перевозили. Після цього Харченко звелів йому викинути сім-карту та телефон.
За деякими даними, ще двоє представників терористів свідчитимуть у Гаазі (Нідерланди). Як повідомляв «Міст», судді визнали, що літак рейсу МН17 збила російська ракета.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply