Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Таліби захопили 65 % території Афганістану

Автор:

|

Серпень 11, 2021

|

Рубрика:

Таліби захопили 65 % території Афганістану
Прапор «Талібану» на кордоні

Радикальний рух «Талібан» узяв під контроль 65 % території Афганістану. Афганські сили безпеки відступають у бік пустелі Келагі, де розташована велика база афганської армії. У вівторок ввечері талібам вдалося зайняти столицю північній провінції Баглан. Місто стало сьомою столицею реґіону, яка перейшла під контроль талібів впродовж тиждня.
Президент Ашраф Гані закликав реґіональних авторитетів підтримати його уряд. А в Організації Об’єднаних Націй заявили, що успіхи, досягнуті в галузі прав людини за 20 років, що минули з моменту відсторонення радикальних ісламістів від влади, опинилися під загрозою зникнення.
У місті Айбак, столиці провінції Саманган, бойовики «Талібану» захопили урядові будівлі. «Єдиний спосіб вижити — це добровільно податися під домашній арешт або знайти спосіб виїхати до Кабула», — розповів Шер Мохамед Аббас, місцевий податковий інспектор, коли його запитали про умови життя в Айбаку. Він зазначив, що північ країни довгий час була вільною від талібів, але тепер «вони приходять і кажуть, що робити, куди йти».
Уряд Афганістану вивів війська з сільських районів, які важко захищати, щоб зосередити зусилля на утриманні великих населених пунктів, в той час, як офіційні особи закликали чинити тиск на сусідній Пакистан, щоб зупинити рух талібів і постачання їм зброї та провіанту через кордон. Ісламабад підтримку талібів заперечує.
Як повідомляв «Міст», таліби захопили першу столицю афганської провінції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply