Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Таліби заборонили жінкам навчатися в університетах

Автор:

|

Грудень 22, 2022

|

Рубрика:

Таліби заборонили жінкам навчатися в університетах
Афганські жінки

Міністерство вищої освіти Афганістану заборонило афганським жінкам навчатися в університетах до подальшого розпорядження. Речник відомства повідомив, що рішення ухвалили на засіданні уряду талібів і наказ набуває чинності негайно.
Університети в Афганістані залишалися відкритими для жінок після того, як «Талібан» захопив владу в країні у середині серпня 2021-го. Попри обіцянки не обмежувати людей у правах, з того часу в країні спостерігається серйозний регрес ситуації з дотримання прав людини та повернення до репресій, що відбувалися в країні під час попереднього правління талібів у 1990-х рр.
Жорстко розкритикувала нову заборону для жінок правозахисна організація Human Rights Watch. Там заявили, що вона порушує право на освіту для жінок і дівчат в Афганістані. «Заборона талібів жінкам відвідувати університети є безсовісним порушенням їхніх основних прав. Цей жорстокий і відверто жінконенависницький захід чітко демонструє повну зневагу талібів до жінок і дівчат Афганістану», — йдеться в заяві.
Своєю чергою, Нед Прайс, речник Державного департаменту США, попередив, що це рішення матиме серйозні наслідки для талібів. «Ця неприйнятна позиція матиме значні наслідки для талібів і ще більше відштовхне талібів від міжнародного співтовариства», — заявив він.
Торік таліби заборонили дівчаткам навчатися в середніх школах. В Організації Об’єднаних Націй засудили цю заборону, назвавши її «траґічною та ганебною».
Як повідомляв «Міст», таліби зобов’язали жінок носити бурки.

About Author

Meest-Online