Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Таліби заборонили фермерам збирати врожай маку

Автор:

|

Квітень 05, 2022

|

Рубрика:

Таліби заборонили фермерам збирати врожай маку

Радикальний ісламістський рух «Талібан», який захопив владу в Афганістані, оголосив про заборону на збирання опійного маку, який на підпільних заводах використовують для виробництва героїну. Про це заявив Забіхулли Муджахіда, речника «Талібану».
Таліби попередили фермерів, що їхні посіви будуть спалені, а їх самих можуть ув’язнити, якщо продовжать збирання врожаю. Цим же наказом в Афганістані заборонили виробництво наркотиків та їхнє транспортування, зокрема, поза законом опинилися торгівля героїном, гашишем та алкоголем.
До приходу «Талібану» мак був основним джерелом доходу для мільйонів дрібних фермерів і поденників, які можуть заробляти більше 300 USD на місяць, збираючи мак і добуваючи з нього опіум. Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй (ООН), торік прибуток від опіатів в Афганістані становив від 1,8 до 2,7 млрд USD — понад 7в% валового внутрішнього продукту країни.
Заборона дуже вдарить не лише по фабриках із виробництва наркотиків, але й спустошить дрібних фермерів, які покладаються на виробництво опію, щоб вижити. Найбідніші люди в Афганістані часто використовують обіцянку врожаю маку наступного року, щоб купити такі основні продукти, як борошно, цукор та олію.
Таку ж заборону «Талібан» застосовував, коли був при владі наприкінці 1990-х рр. Рух, що підтримує жорстке тлумачення ісламу, і тоді заборонив вирощування маку. Заборона діяла по всій країні впродовж двох років і, за даними ООН, значною мірою сприяла викоріненню виробництва героїну.
Як повідомляв «Міст», таліби вимагають 10 млрд USD і скасування санкцій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply