Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Таліби страчують мирних жителів і військових

Автор:

|

Серпень 26, 2021

|

Рубрика:

Таліби страчують мирних жителів і військових
Мішель Бачелет

Мішель Бачелет, верховна комісарка Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, повідомила, що отримала «несамовиті повідомлення», що заслуговують на довіру, про серйозні порушення прав людини в Афганістані. «Ми отримали достовірні повідомлення про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та порушення прав людини, які відбуваються в багатьох районах, що перебувають під контролем талібів. Серед іншого, це страти мирних жителів і військовослужбовців афганських національних сил безпеки, які здалися», — заявила вона.
Комісарка додала, що ООН також знає про обмеження прав жінок, у т. ч. їхнє право на вільне пересування, і право дівчаток відвідувати школу, про вербування дітей у солдати і придушення мирних протестів. «Багато людей тепер побоюються репресій із боку талібів проти тих, хто працював з урядом або міжнародною спільнотою; це і ті, хто працювали над просуванням прав людини і справедливості, або ті, чий спосіб життя і думки просто сприймають як такі, що суперечать ідеології «Талібану», — поінформувала вона.
За словами п. Бачелет, ризику також піддають різні етнічні та релігійні меншини Афганістану. І додала, що гуманітарна ситуація в країні погіршилася не лише через контроль талібами країни, а й через тривалу посуху та пандемію Covid-19.
Як повідомляв «Міст», таліби шукають афганців, які допомагали США.

About Author

Meest-Online