Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Світ визнає Голодомор геноцидом

Автор:

|

Листопад 26, 2022

|

Рубрика:

Світ визнає Голодомор геноцидом

Парламенти Ірландії та Молдови визнали, що Голодомор є геноцидом українського народу. «Справді історичне рішення Сенату Ерена. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами», — повідомили в Посольстві України в Дубліні.
В парламенті Молдови також проголосували за декларацію, якою пропонували визнати Голодомор наслідком запланованих заходів із навмисним наміром винищити опонентів комуністичного режиму та ключовим інструментом політики поневолення тих часів.
Об’єднаний перехідний кабінет Білорусі також визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу та засудив злочини комуністичної влади проти національних республік СРСР у міжвоєнний період.
А парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства й українського народу. «Голодомор був унікальним на території Радянського Союзу вбивством за масштабами, темпами і характером злочинів, скоєних керівниками й інститутами Радянського Союзу. На початку 1930-х рр. мужність і рішучість українців чинити опір колективізації викликали нестримну ненависть тоталітарної системи», — наголосив один із депутатів.
У документі виражається солідарність із українським народом, який постраждав у цій траґедії, і віддається данина пам’яті мільйонам жертв штучного голоду 1932–1933 рр.
Як повідомляв «Міст», парламент Чехії визнав Голодомор геноцидом українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply