Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Світ відзначив День пам’яті та примирення

Автор:

|

Травень 09, 2020

|

Рубрика:

Світ відзначив День пам’яті та примирення
День пам’яті та примирення у Великій Британії

У світі відзначили День пам’яті і примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. У зв’язку з цим у багатьох країнах відбулися урочисті заходи, присвячені пам’яті жертвам, котрі полягли в цій війні. День пам’яті та примирення відзначають щороку 8 травня, починаючи з 2005-го.
США та союзники зі Східної Європи закликали будувати вільну й сильну Європу, що ґрунтується на правах людини, демократії та верховенстві права. Майбутнє має спиратися на історичні факти і правосуддя для жертв тоталітарних режимів. Про це йдеться у спільній заяві до 75-ї річниці закінчення Другої світової війни.
«Ми готові до діалогу з усіма зацікавленими в реалізації цих принципів. Маніпулювання історичними фактами, яке призвело до Другої світової війни й поділу Європи після її закінчення, є прикрою спробою фальсифікувати історію», — йдеться у спільній заяві державного секретаря США Майка Помпео і міністрів закордонних справ Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини.
Автори заяви заявили про неприйняття ідеї «сфер впливу» одних держав над іншими. «Зробивши висновки зі жорстоких уроків Другої світової війни, ми закликаємо світову спільноту приєднатися до нас у неприйнятті концепції сфер впливу та в відстоюванні рівноправ’я всіх суверенних держав», — наголосили вони.
Володимир Зеленський під час свого візиту в Луганську область записав із нагоди Дня пам’яті і примирення відеозвернення до українців. «Цього дня Україна разом із усім цивілізованим світом вимовляє Never again. Сьогодні це два найважливіші слова в історії людства і його майбутнього», — зазначив він і додав, що ми не маємо права забути, яку ціну заплатили наші предки, щоб українці мали можливість жити в такому світі. Президент також процитував страшні спогади учасників Другої світової, підкресливши, що вони не повинні більше стати реальністю.
Глава держави поклав квіти до Вічного вогню та поставив запалену лампаду біля монумента загиблим у Другій світовій війні. «У День пам’яті і примирення ми вклоняємося всім, хто відстояв мир перед загрозою нацизму. Захищав рідну українську землю та загинув в роки Другої світової війни. Вклоняємося і перед нашими мужніми хлопцями, які сьогодні захищають Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність», — сказав Зеленський, але жодним словом не згадав про аґресора, котрий теперішню війну спричинив.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply