Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

США знову включили Кубу у список країн-спонсорів тероризму

Автор:

|

Січень 12, 2021

|

Рубрика:

США знову включили Кубу у список країн-спонсорів тероризму
Майк Помпео

Американська влада прийняла рішення про повернення Куби до списку країн-спонсорів міжнародного тероризму. Про це йдеться в заяві Майкла Помпео, державного секретаря США. «Держдепартамент вніс Кубу в список держав-спонсорів тероризму за неодноразове надання підтримки актам міжнародного тероризму за допомогою надання притулку терористам… Цією дією ми знову притягнемо уряд Куби до відповідальності та дамо чіткий сигнал: режим Кастро повинен припинити свою підтримку міжнародного тероризму і підривні дії щодо системи правосуддя США», — зазначив він.
За словами чиновника, Гавана відмовлялася видати лідерів колумбійської ліворадикальної групи «Армія національного звільнення», котрі проживають у країні. Крім цього, Куба також покриває кількох злочинців зі США, котрих розшукують за звинуваченнями в політично мотивованому насильстві. На додачу до цього кубинська влада залучена у цілий спектр ворожої діяльності в реґіоні, в т. ч. у Венесуелі.
«Куба повертається в список держав-спонсорів тероризму у результаті того, що порушила зобов’язання припинити підтримку тероризму, яке вона дала як умову її вилучення зі списку попередньою адміністрацією [США] 2015 року, — додав п. Помпео.
Він уточнив, що присутність у списку означає можливість введення санкцій стосовно осіб та країн, які залучені в певні види торгівлі з Кубою, передбачає обмеження на іноземну допомогу з боку США, заборону на експорт і продаж товарів оборонного призначення, введення певного контролю за експортом товарів подвійного призначення.
У відповідь Гавана назвала рішення Вашинґтона лицемірством. «Ми засуджуємо лицемірне і цинічне рішення США оголосити Кубу державою-спонсором тероризму. Політичний опортунізм цієї акції визнають усі, хто щиро переймається проблемою тероризму», — заявив Бруно Родріґес, міністр закордонних справ Куби.
Як повідомляв «Міст», Куба підняла «залізну завісу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply