Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

SpaceX провела наймасовіший запуск в історії

Автор:

|

Січень 25, 2021

|

Рубрика:

SpaceX провела наймасовіший запуск в історії
Ілон Маск

Американська приватна космічна компанія SpaceX здійснила наймасовіший за кількістю корисних навантажень запуск в історії космонавтики. Місія SpaceX Transporter-1 доправила на орбіту відразу 143 супутники. Загальна маса супутників від 30 клієнтів SpaceX — понад 5 т.
Запуск багаторазової ракети-носія Falcon 9, яка відвезла супутники на орбіту, відбувся з комплексу SLC-40 у Флориді. Це вже п’ятий політ цієї ракети. «Запускаємо безліч невеликих супутників для широкого кола клієнтів. З радістю пропонуємо послуги щодо недорогого виходу на орбіту для невеликих компаній», — прокоментував запуск Ілон Маск, засновник SpaceX.
Попередній рекорд компанії з «пакетних» запусків — 64 апарати в місії SSO-A. Світовий рекорд до цього належав індійській місії PSLV-C37: 15 лютого 2017-го запустили 104 супутники. На сайті SpaceX будь-хто охочий може купити місце під головним обтічником Falcon 9 за ціною 1 млн USD за 200 кг вантажу. За кожен +1 кг компанія просить доплатити по 5 тис. USD.
За даними Управління Організації Об’єднаних Націй із питань космічного простору, з моменту створення 1957 року першого в світі штучного супутника, людство надіслало в космос трохи більше 8 тис. об’єктів. Від чверті до половини з них усе ще функціонують.
Як повідомляв «Міст», SpaceX назвала ім’я туриста, котрий полетить навколо Місяця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply