Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Смерть затриманої поліцією спричинила протести

Автор:

|

Вересень 20, 2022

|

Рубрика:

Смерть затриманої поліцією спричинила протести
Про Махсу Аміні написала опозиційна преса

На заході Ірану поліція за допомогою сльозогінного газу розігнала акцію протесту, яка відбулася після похорону 22-річної Махси Аміні. Її затримала поліція моралі через невідповідність дрес-коду. Невдовзі юнка померла. За словами очевидців, її побили в автозаку, де вона перебувала разом із іншими затриманими. Після цього дівчина впала в кому.
Поліція всі звинувачення відкидає, стверджуючи, що Аміні померла від «раптової зупинки серця». Але її родичі кажуть, що вона була абсолютно здорова і не мала жодних проблем із серцем. Похорон дівчини вилився в протести в її рідному місті Секкезе, а також в адміністративному центрі Іранського Курдистану в місті Сенендедже. За повідомленням іранських правозахисних організацій, внаслідок зіткнень із силами безпеки постраждали більше 30 людей. Протестувальники зривали плакати зі зображенням Алі Хаменеї та скандували гасла «Смерть диктатору!» та «Ганьба вам!».
Іранські опозиційні медіа також повідомляють про акцію протесту, яка відбулася в Тегеранському університеті. Смерть Махси Аміні викликала також широку реакцію й там. Крім цього, ситуацію прокоментували Джейк Салліван, помічник президента США з національної безпеки, та Роберт Маллі, спецпосланець США в Ірані, які звинуватили Тегеран у черговому порушенні прав людини. Враховуючи градус обурення в іранському суспільстві, президент Ебрахім Раїсі доручив терміново провести офіційне розслідування причин смерті Махси Аміні.
Як повідомляв «Міст», верховний лідер Ірану підтримав війну Путіна в Україні.

About Author

Meest-Online