Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Слідство відхилило передані РФ свідчення у справі МН17

Автор:

|

Червень 10, 2021

|

Рубрика:

Слідство відхилило передані РФ свідчення у справі МН17
Експерти оглядають реконструйований літак рейсу МН17

Слідча група у справі про збитий над Донбасом 2014 року пасажирський літак рейсу МН17 відхилила заяви двох свідків, які передали відповідні органи Російської Федерації (РФ). Про це повідомила суддя Гелейн Керстенс-Фокенс. Вона повідомила, що подружня пара з окупованого Сніжного, яка зараз проживає в РФ, запевняла, що бачила запуск ракети не в районі Первомайського, а з Амвросіївки. Але слідство вважає, що якби це було саме так, то місце запуску було б розташоване занадто далеко від місця катастрофи MH17. Міжнародні розслідувані з групи JIT також не знайшли підтверджень такої інформації.
Натомість є підтвердження наявності на окупованій території, щонайменше, двох установок «Бук». За кілька днів до катастрофи він потрапив на супутникові знімки на військовому полігоні під Донецьком, але після краху літака зник.
Також російська сторона надіслала копії супутникових знімків місцевості в районі с. Зарощенське, яке перебувало під контролем України, на які нібито потрапив український «Бук». Оригінали буцімто були знищені. Але, за даними JIT, російські фото були зроблені в період з 30 травня до середини червня — задовго до катастрофи. Однак у РФ стверджують, що світлини датовані 14 липня 2014-го. Підробку визначили на основі зміни ландшафту, оскільки, наприклад, на фото від 17 липня в цьому районі було зоране поле, чого не було на фото від 18 липня.
Також з’ясувалося, що раніше в цьому районі справді пересувався український «Бук», але його не можна було використати для того, щоб збити літак. Адже за місяць до події він був пошкоджений внаслідок обстрілу терористів.
Як повідомляв «Міст», попереднє провадження у справі рейсу МН17 завершили.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply