Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Скільки українців уже повернулися додому

Автор:

|

Серпень 01, 2022

|

Рубрика:

Скільки українців уже повернулися додому
Ільва Йоханссон

Кількість українців, які перетинають кордони країн Європейського Союзу (ЄС), повернулася до рівня, який був до варварського вторгнення російської орди до України. Зараз на території ЄС перебуває від 3,2 до 3,7 млн українських біженців. Загалом кордон перетнули 6,7 млн українців, проте приблизно 3 млн із них уже повернулися на Батьківщину.
Про це повідомила Ільва Йохансон, єврокомісарка з внутрішніх справ. «За нашими даними, до Євросоюзу в’їхало 6,7 млн українців і приблизно 3 млн повернулися назад. Заявку на тимчасовий захист подали 3,7 млн українців», — поінформувала вона.
Єврочиновниця додала, що ці показники недостатньо точні, позаяк часто українці подавали заявки спершу в одній країні ЄС, а потім — в іншій. Або не подавали заявки зовсім, або подали заявку, але вже виїхали. «Тому, приблизно 3,2-3,7 млн українців перебувають зараз на території ЄС», — додала п. Йохансен.
Вона зазначила, що найбільшого тягаря напливу українців зазнала на собі Чехія, якщо розраховувати кількість біженців на душу населення країни, що приймає. На другому місці — Польща, на третьому — Естонія, на четвертому — Литва, на п’ятому — Болгарія і на шостому — Латвія.
Єврокомісарка додала, що зараз із України виїздить стільки ж людей, скільки й повертається. «З точки зору біженців, ситуація стабілізувалася. На пунктах перетину кордону між ЄС та Україною показники перебувають на довоєнному рівні, тому ми повернулися до звичної кількості людей, які перетинають кордони. Прогнозую, що багато людей, які перебувають у ЄС, визначаться зі своїм майбутнім уже до початку навчального року: де його почати, у країні-члені ЄС чи повернутися до України», — підсумувала вона.
Як повідомляв «Міст», у Польщі допомогу біженцям розширили.

About Author

Meest-Online