Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Російські найманці у ЦАР страчують і катують

Автор:

|

Травень 07, 2021

|

Рубрика:

Російські найманці у ЦАР страчують і катують
Найманці російської ПВК «Ваґнер»

Російські військові у Центральній Африканській Республіці(ЦАР) самовільно страчували людей, застосовували тортури та насильство, а також проводили принизливі для людської гідності арешти. Про це йдеться в звіті Місії Організації Об’єднаних Націй (ООН) у цій країні.
Мова про три воєнізовані групи, які діють у ЦАР на боці урядової армії: приватна військова компанія «Ваґнер», Sewa Security Services і Lobaye Invest SARLU. Учасники цих формувань убивають і катують мирних жителів, здійснюють групові зґвалтування і займаються грабунками.
Експерти ООН заявили про «серйозні порушення прав» з боку російських військових. У звіті зазначили, що тільки із січня до середини квітня ц. р. вони здійснили 26 позасудових страт, п’ять групових зґвалтувань і 27 разів ініціювали незаконні арешти з тортурами на допитах.
Серед злочинів, детально описаних в звіті, є розстріл на початку січня ц. р. вантажівки з провіантом, під час якого загинули троє мирних жителів, страта в середині лютого трьох мирних жителів у мечеті, групове зґвалтування 25 лютого 24-річної місцевої жительки.
Посольство Російської Федерації (РФ) у ЦАР назвало інформацію, яка міститься в звіті, «спекуляцією». У дипломатичній місії також вважають, що експерти ООН не надали «неспростовних доказів».
У ЦАР із 2013 року триває збройна боротьба між повстанцями і чинною владою. З РФ до ЦАР для допомоги чинному президенту перекидають військових консультантів і найманців із важкими озброєннями та бронетехнікою. Західні засоби інформації повідомляли, що кількість російських найманців у країні може становити близько 2 тис. осіб. Вони воюють разом із урядовою армією, а також охороняють ключові контрольні пункти і стратегічні об’єкти. У Кремлі все заперечують. Посол РФ у ЦАР заявляє про присутність 535 російських «інструкторів», які «не беруть участь у бойових діях, якщо тільки їх самих не атакують».
Як повідомляв «Міст», у Лівії розбився гвинтокрил із «ваґнерівцями».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply