Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Рівень безробіття в Канаді впав до 9 %

Автор:

|

Жовтень 18, 2020

|

Рубрика:

Рівень безробіття в Канаді впав до 9 %

У вересні ц. р. Канада відкрила 378 тис. робочих місць, що більш ніж удвічі перевищило очікування економістів. Але вони попереджають, що позаяк у деяких реґіонах країни очікують другу хвилю Covid-19, дані по безробіттю минулого місяця навряд чи допоможуть скласти картину того, що нас чекає попереду.
Рівень безробіття впав до 9 % у вересні після досягнення свого піку в 13,7 % у травні, повідомили в Statistics Canada в своєму звіті Labour Force Survey. Онтаріо та Квебек показали найбільший приріст робочих місць, в той час, як Нью-Брансвік та Острів принца Едварда були єдиними провінціями, в яких за минулий місяць сталося скорочення робочих місць.
Два сектори економіки — продовольчий і житловий, а також роздрібна торгівля, як і раніше, тримаються на рівні, нижчому за норму, в той час, як на них припадає левова частка втрачених робочих місць. Незважаючи на значне зростання числа робочих місць для молоді, зайнятість у віковій групі від 15 до 24 років все ще більш ніж на 10 % нижчий за докарантиний рівень. Рівень безробіття серед молоді склав 20,5% у вересні в порівнянні з 25,6% в серпні.
StatCan розпочала збирати дані про зайнятість у різних расових групах, і виявила, що вони дужче постраждали від карантинних заходів. Дані за вересень демонструють швидке зростання робочих місць для деяких груп у міру відновлення економіки. У чорношкірих канадців рівень безробіття впав до 11,7 % порівняно з 17,6 % місяцем раніше, а у філіппінських канадців рівень безробіття впав до 8,5 % (нижче середнього по країні) з 12,7 % місяцем раніше.
Економісти радять не захоплюватися даними за цей місяць через мінливу ситуацію з Covid-19. «Країна продовжує стикатися з новими випадками зараження вірусом, що може перешкоджати відновленню ринку праці, — вважає Ройс Менде, економіст Сі-ай-бі-сі. — В результаті цього розвитку подій, вересневі дані не можна екстраполювати на майбутні темпи зростання ринку праці».
Як повідомляв «Міст», кількість офіційних безробітних в Україні сягнула пів мільйона осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply