Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

РФ причетна до Смоленської катастрофи

Автор:

|

Квітень 13, 2022

|

Рубрика:

РФ причетна до Смоленської катастрофи
Залишки президентського літака

Спеціальна урядова комісія Польщі довела, що авіакатастрофа під Смоленськом Російської Федерації (РФ) 2010-го, у якій загинули президент Лех Качиньський та ще 95 людей, стала результатом дій Москви. Про це йдеться в новому звіті комісії. «Причиною катастрофи 10 квітня 2010 року над Смоленськом став акт незаконного впливу російської сторони на літак Ту-154М делегації президента Польщі», — заявив Антоній Мацеревич, голова комісії з розслідування Смоленської катастрофи та колишній міністр національної оборони.
За його словами, основним і беззаперечним доказом цього акту втручання був «вибух у лівому крилі» на відстані 100 м до берези (з якою відбулося перше зіткнення літака. — Ред.) над місцевістю, де не було ні високих дерев, ні інших перешкод, які могли б загрожувати літакам. Після цього, як свідчать результати розслідування, стався черговий вибух, який «знищив цілий літак і вбив делегацію на чолі з президентом Лехом Качиньським».
Слідство виявило сліди вибухівки — тротилу, гексогену, нітрогліцерину — на 190 елементах літака Ту-154. До того ж, деякі сліди вибухівки знайшли в місцях, недоступних для пасажирів чи екіпажу. Крім того, залишки матеріалів вибухівки знайшли на фрагментах тіл загиблих.
Антоній Мацеревич заперечив будь-яку помилку з боку пілотів чи екіпажу літака. Раніше вважали, що катастрофа сталася на тлі густого туману через людську помилку. У зв’язку з новими подробицями траґедії попереднє розслідування катастрофи від 2011-го визнали недійсним.
Як повідомляв «Міст», розслідування Смоленської катастрофи триває.

About Author

Meest-Online